Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Killer is Dead: Nightmare Edition (PC)
OkładkaKiller is Dead: Nightmare Edition (PC)

Killer is Dead: Nightmare Edition

Killer is Dead

Oryginalna gra akcji, która wyróżnia się wykonaną w technologii cel-shadingu grafiką, przypominającą japońskie filmy animowane. Za jej powstanie odpowiada studio Grasshopper Games, znane m.in. z gry Lollipop Chainsaw i cyklu No More Heroes.

Akcji | TPP | science fiction | hack'and'slash

Killer is Dead: Nightmare Edition Premiera

27sie2013

X360 PS3

23maj2014

PC

Gry podobne do Killer is Dead: Nightmare Edition

Metal Gear Rising: Revengeance

Dynasty Warriors 6

Yaiba: Ninja Gaiden Z

Killer is Dead to trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w płatnego mordercę o imieniu Mondo Zappa, posiadającego cybernetyczne ramię i będącego mistrzem walki bronią białą. Produkcja została stworzona przez japońskie studio Grasshopper Games, które znane jest przede wszystkim ze slashera z zombie w roli głównej, Lollipop Chainsaw i dwóch gier z serii No More Heroes. Wszystkie tytuły producenta zawierają w sobie sporą dawkę absurdalnego i surrealistycznego humoru, a także charakterystyczne projekty postaci oraz otoczenia. Killer is Dead zadebiutowało pierwotnie w 2013 na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Port gry na komputerach PC został wzbogacony o wszystkie wydane na tych systemach zestawy DLC, a także nowy tryb trudności (nightmare). Wybierając go, gracz będzie w stanie pokonać przeciwników tylko przy użyciu kilku określonych metod i umiejętności (Adrenaline Burst, Dodge Burst, Headshot). Ponadto bohater traci możliwość korzystania z „finiszera” Final Judgement (opartego na sekwencji QTE).

Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W trakcie rozgrywki wcielamy się w Mondo Zappę, playboya i świetnie wyszkolonego płatnego zabójcę. Zappa przyjmuje kolejne zlecenia od firmy Bryan Execution, prowadzonej przez potężnego cyborga o imieniu Bryan Roses. Zadania polegają na likwidacji rozmaitych przestępców i zwyrodnialców. W trakcie przygody bohater spotka na swojej drodze również kilku sprzymierzeńców i będzie musiał zmierzyć się ze swoją tajemniczą przeszłością.

Twórcy starali się wykorzystać styl narracji podobny do tego, z jakiego korzystały tytuły Killer 7 czy No More Heroes. Podobnie jak w przypadku tej drugiej produkcji, autorem scenariusza jest Goichi „Suda 51” Suda, który może poszczycić się udziałem w produkcji takich gier, jak Fatal Frame IV czy Diabolical Pitch.

Podobnie jak w No More Heroes, walka bronią białą jest jednym z głównych aspektów rozgrywki. Oprócz tego główny bohater został wyposażony w rożne gadżety i umiejętności, pomocne w starciach i poruszaniu się po lokacjach. System walki korzysta z kombosów i specjalnych ataków, które ładowane są poprzez pokonywanie kolejnych przeciwników. Poza zwykłymi wrogami zmierzymy się także z bossami w wieloetapowych pojedynkach.

Charakterystyczna oprawa graficzna produkcji korzysta z technologii cel-shading. Co prawda otoczenie i postaci oponentów nie zaskakują dużą różnorodnością czy ilością detali, ale twórcy nadrobili te niedoróbki, wykorzystując dużą gamę zabiegów stylistycznych, nadających tytułowi unikalny charakter.

Ostatnia modyfikacja 14 maja 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Killer is Dead: Nightmare Edition cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Killer is Dead: Nightmare Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Killer is Dead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3.10 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza)
  • 13 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7
PS3
X360
PC