Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2014, 19:18

Killer Is Dead trafi na pecety

Stworzona przez Sudę51 i studio Grasshopper Manufacture gra akcji Killer Is Dead trafi na pecety – informację taką podała firma Deep Silver. Na komputerach tytuł wyjdzie w specjalnej wersji (Nightmare Edition), oferującej dodatkową zawartość. Premiera pecetowego wydania nastąpi 9 maja 2014 roku.

W sierpniu ubiegłego roku firma Deep Silver wydała dwie trzecioosobowe gry akcji cechujące się specyficznym klimatem i nietuzinkowymi pomysłami twórców. Pierwszą z nich, Saints Row IV, wszyscy raczej znają, lecz druga, Killer Is Dead, mogła przejść nie zauważona przez wielu graczy – wszystko z powodu jej braku w ofercie wydawniczej któregokolwiek z polskich deweloperów oraz wydania wyłącznie na konsole siódmej generacji (Xboksa 360 i PlayStation 3). Na szczęście przynajmniej druga z wymienionych bolączek zostanie naprawiona, jako że firma Deep Silver właśnie zapowiedziała wypuszczenie dzieła studia Grasshopper Games (z osławionym Sudą51 na czele) w wersji na komputery osobiste. Pecetowe wydanie omawianej gry będzie nosiło podtytuł Nightmare Edition i zaoferuje garść unikatowych dodatków. Jego debiut nastąpi 9 maja 2014 roku.

Mondo Zappa zapoluje na przestępców z kataną w dłoni również na pecetach. - Killer Is Dead trafi na pecety - wiadomość - 2014-02-17
Mondo Zappa zapoluje na przestępców z kataną w dłoni również na pecetach.

A oto specjalna zawartość oferowana w wydaniu Nightmare Edition:

  • Nightmare Mode – dodatkowy poziom trudności, który czyni przejście gry znacznie większym wyzwaniem. Wybierając go, gracz będzie w stanie pokonać przeciwników tylko przy użyciu kilku określonych metod i umiejętności (Adrenaline Burst, Dodge Burst, Headshot). Ponadto bohater straci możliwość korzystania z „finiszera” Final Judgement (opartego na sekwencji QTE).
  • Smooth Operator Pack – pakiet dodatków (pierwotnie stworzony dla edycji konsolowych) zawierający przedmiot Gigolo Glasses, unikatowe stroje dla postaci Vivienne Squall i Miki Takekawy oraz dwie dodatkowe misje. W wersji pecetowej zawartość ta ma odblokowywać się po ukończeniu trzeciego epizodu.
  • Theater Mode – menu odblokowywane po jednorazowym ukończeniu gry. Da możliwość ponownego obejrzenia cutscenek oraz zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat postaci, które przewijają się przez fabułę.

Killer Is Dead w wersji pecetowej będzie dostępne zarówno w sprzedaży detalicznej (wydanie pudełkowe), jak i drogą dystrybucji cyfrowej. Sugerowaną cenę tytułu ustalono na poziomie 19,99 euro (w przeliczeniu ok. 83 zł). Niestety, nie wiadomo, czy którykolwiek polski wydawca (a zwłaszcza firma Cenega, która zwykła współpracować z Deep Silver) zechce dystrybuować grę na terenie naszego kraju.

Killer Is Dead trafi na pecety - ilustracja #3Killer Is Dead w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 zadebiutował 27 sierpnia 2013 roku. Gra nie zrobiła furory – średnia ocen obu jej wersji w serwisie Metacritic wyniosła 64 procent. Tytuł wzbudzał najczęściej mieszane uczucia w recenzentach, którzy dość zgodnie twierdzili, że to, czy produkcja spodoba się komuś, czy nie, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy lubi się specyficzny styl produkcji stworzonych przez Goichiego Sudę (Sudę51). Przypomnijmy, że poprzednie dzieła wspomnianego dewelopera to między innymi Killer 7 i No More Heroes.