Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2013, 11:14

autor: Hed

Nowe informacje o Killer is Dead – grze autora No More Heroes i Killer 7

Killer is Dead będzie kontynuował tradycję Killer 7 i No More Heroes – takie wnioski płyną z nowych informacji o grze Sudy51 i studia Grasshopper Manufacture. Przybliżono w nich głównego bohatera, jego broń oraz samą fabułę tytułu.

Mamy informacje o Killer is Dead. Źródło: Famitsu. - Nowe informacje o Killer is Dead – grze autora No More Heroes i Killer 7 - wiadomość - 2013-01-17
Mamy informacje o Killer is Dead. Źródło: Famitsu.

Killer is Dead, gra Sudy51 i studia Grasshopper Manufacture, będzie utrzymana w stylu najbardziej znanych dzieł autora, czyli Killer 7 oraz No More Heroes, ale pokaże nową historię. Informacje o produkcji pojawiły się na stronie magazynu Famitsu i zostały przetłumaczone przez kilka serwisów (np. Polygon). Szykuje się kolejna przestylizowana, zwariowana i pełna pomysłów przygoda od autora Shadows of the Damned, czy Lollipop Chainsaw.

Goichi Suda zapewnił w Famitsu, że prace nad grą trwają od jakiegoś czasu. Killer is Dead wpisuje się w serię o zabójcach Grasshopper Manufacture i będzie korzystać z podobnej, stylizowanej oprawy. Od strony technicznej, autorzy podrasowali grafikę z No More Heroes z Wii pod współczesne konsole. Japońska premiera tytułu odbędzie się latem na PlayStation 3 i Xboksie 360. Nie wiadomo, kiedy trafi on do pozostałych rejonów świata.

Źródło: Famitsu. - Nowe informacje o Killer is Dead – grze autora No More Heroes i Killer 7 - wiadomość - 2013-01-17
Źródło: Famitsu.

W Killer is Dead przeniesiemy się w nieodległą przyszłość i wcielimy w Mondo Zappę, 35-letniego mężczyznę, który otrzyma zadanie pozbycia się zabójców od Brian Execution Firm, tajnej organizacji dowodzonej przez półcyborga Briana Rosesa. Problem polega na tym, że Mondo nie ma zielonego pojęcia o takiej robocie, więc będzie stopniowo zdobywał umiejętności. Konstrukcja fabuły przypomina oczywiście No More Heroes.

Mondo wykorzysta w walce dwie zabawki. W prawej ręce będzie nosił miecz przydatny na bliskim dystansie. Do lewego ramienia przytwierdzony zostanie specjalny gadżet rodem z serii Mega Man – broń, która potrafi zamieniać się w karabiny, wiertła i inne obiekty. Co ciekawe, ta „zabawka” będzie wysysała też krew z przeciwników w celu aktywowania specjalnych ataków. Przykładowy „skok adrenaliny” pozwoli pozbywać się wrogów jednym ciosem.

Podczas przygody zwiedzimy kawałek świata, w którym wycieczki na Księżyc oraz cyberwszczepy są na porządku dziennym i zmierzymy się z różnymi przeciwnikami. Od przebiegłych geniuszy zła, aż po jednostki, które tylko czekają na śmierć. Mondo otrzyma też towarzyszkę i asystentkę Vivienne. Głównym przeciwnikiem będzie za to Victor, człowiek potrafiący manipulować emocjami przy pomocy… śpiewu. Zapowiada się nieźle.

Nowe informacje o Killer is Dead – grze autora No More Heroes i Killer 7 - ilustracja #4Goichi „Suda51” Suda to jeden z bardziej rozpoznawalnych i cenionych japońskich producentów gier. Wraz ze swoim studiem Grasshopper Manufacture stworzył takie tytuły jak Killer 7, No More Heroes, czy niedawno Lollipop Chainsaw. Suda słynie ze specyficznego, autorskiego stylu – upodobał sobie tworzenie gier zwariowanych, mocno przestylizowanych i często bawiących się konwencjami oraz typową mechaniką rozgrywki.

  1. Materiały na temat Killer is Dead na stronie Famitsu