Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Lollipop Chainsaw (PS3)

Lollipop Chainsaw

Lollipop Chainsaw to utrzymana w konwencji pastiszu horrorów klasy B dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez studio Grasshopper Manufacture.

Akcji | TPP | hack'and'slash | zombie | humorystyczne

Okładka Lollipop Chainsaw (PS3)

data premiery gry:

12cze2012

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lollipop Chainsaw to szybka i kolorowa gra akcji, która podobnie jak poprzednie produkcje japońskiego studia Grasshopper Manufacture, odznacza się charakterystycznym humorem widocznym zarówno w fabule, przedstawionych w niej postaciach oraz w konstrukcji samej rozgrywki. Pomysłodawcą gry i jej głównym projektantem jest szef studia, Goichi Suda, znany szerzej w branży pod pseudonimem „Suda51”, który na swoim koncie ma gry takie jak: Fatal Frame IV, Killer7, Shadows of the Damned oraz obie części No More Heroes - ich dosyć osobliwy styl najbardziej przypomina to co zobaczą gracze w Lollipop Chainsaw.

Główną bohaterką gry jest Juliet Starling, uczennica i cheerleaderka leżącego gdzieś na zachodnim wybrzeżu USA liceum San Romero. W jej osiemnaste urodziny szkołę atakują hordy wściekłych zombie. Na szczęście dziewczyna nie jest bezbronną damą w opałach. Dzięki temu, że pochodzi z rodziny, która od wielu pokoleń zajmuje się polowaniem na nieumarłych, jest przygotowana na każde niebezpieczeństwo i wie jak się bronić. Chwyta piłę mechaniczną, w ulubionym różowym kolorze, a następnie rusza by pozbyć się raz na zawsze niechcianych intruzów. Główną broń Juliet z czasem udoskonalamy, zwiększamy siłę rażenia oraz poznajemy nowe sztuczki i sposoby jej wykorzystania.

Jednak nie tylko dzięki pile pozbywamy się przeciwników. Musimy pamiętać, że bohaterka jest cheerleaderką, toteż w czasie walki wspomaga się wykonywaniem różnych figur akrobatycznych. Precyzyjne wyskoki oraz silne kopnięcia są w jej wykonaniu równie skuteczną bronią.

Charakterystyczna jest oprawa wizualna gry. Widać to w projekcie postaci Juliet, która nie tylko wygląda, jak wycięta z kiepskiego filmu stereotypowa blondynka-cheerleaderka, ale nosi też przy pasku brelok, będący niczym innym jak odciętą ludzką głową. Gdy pokonujemy zombie, ekran zalewa różowa krew, a używanym przez nas specjalnym atakom towarzyszą specyficzne efekty graficzne, takie jak np. unoszące się w powietrzu serca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 276 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Lollipop Chainsaw

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Lollipop Chainsaw - piła mechaniczna i minispódniczka kontra zombie
Recenzja gry Lollipop Chainsaw - piła mechaniczna i minispódniczka kontra zombie

Recenzja 16 czerwca 2012, 08:00

Z przyjemnością pochwalę za to oprawę dźwiękową, za którą odpowiedzialny jest m.in. znany wszem i wobec w światku gier Akira Yamaoka. Poza tym towarzyszą nam różne piosenki – od typowego amerykańskiego „uczelnianego” rocka po – jak sądzę – jakiś cover wykonywany przez Cradle of Filth. W każdym razie zawiedzeni być nie powinniście.

PS3
X360