Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka No More Heroes: Heroes Paradise (PS3)
OkładkaNo More Heroes: Heroes Paradise (PS3)

No More Heroes: Heroes Paradise

Szalona gra ukazująca akcję z perspektywy TPP. Poznajemy w niej zwariowaną historię Travisa Touchdowna - zabójcy na zlecenie.

Akcji | TPP | PlayStation Move

Kolekcja gier
Obserwuj grę

No More Heroes: Heroes Paradise Premiera

15kwi2010

X360 PS3

Gry podobne do No More Heroes: Heroes Paradise

Heavenly Sword

Bayonetta

Lollipop Chainsaw

No More Heroes: Heroes Paradise to konwersja bardzo oryginalnej gry akcji, wydanej na przełomie 2007 i 2008 roku na konsolę Nintendo Wii. Jest to zarazem kolejne dzieło Goichiego Sudy (znanego szerzej pod pseudonimem Suda 51) i ekipy Grasshopper Manufacture. Twórcy mają w swym dorobku m.in. produkcję Killer 7, stanowiącą unikalny miks strzelaniny FPP/TPP oraz horroru.

Głównym bohaterem No More Heroes: Heroes Paradise jest Travis Touchdown, fan anime, który wiedzie żywot zabójcy na zlecenie. Początkowo zajmuje on mało prestiżowe miejsce numer jedenaście na liście najlepszych morderców, ale poprzez wykonywanie kolejnych zadań i eliminowanie konkurentów pnie się coraz wyżej w krwawym rankingu. Linia fabularna gry spisana została tak, aby historia sprawiała wrażenie prześmiewczej. Utwierdzają nas w tym świetnie poprowadzone dialogi – szczególnie dobre wrażenie robią konwersacje z bossami.

Podstawową broń Travisa stanowi energetyczne ostrze o nazwie Beam Katana, przywodzące na myśl miecze świetlne z uniwersum Star Wars. W wersji na Wii pełną kontrolę nad świetlistą klingą zapewniał bezprzewodowy Wiimote, pozwalający wykonywać cięcia i pchnięcia oraz blokować ataki wrogów, a Nunchukiem poruszaliśmy się po otwartym świecie gry. Konwersje przeznaczone na konsole nowej generacji są pod tym względem tradycyjne – do sterowania protagonistą wykorzystuje się tu zwykłe pady.

Przebieg akcji obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a cała fabuła osadzona została w futurystycznym amerykańskim mieście, nazwanym Santa Destroy. Po terenie metropolii można się oczywiście swobodnie poruszać, w tym również za kierownicą Schpeltigera, czyli potężnego motoru należącego do Travisa. Naszą bazę wypadową stanowi pokój w motelu, gdzie odpoczywamy, zmieniamy ubranie i kontaktujemy się z innymi postaciami. Pomiędzy misjami możemy uczestniczyć w różnych ciekawych mini-grach i pracować, zarabiając w ten sposób pieniądze.

Największym atutem No More Heroes: Heroes Paradise są jednak wymagające pojedynki z bossami. Każdy z nich walczy innym stylem, wymuszając na graczu stosowanie odmiennej taktyki. Twórcy przygotowali jednak kilka mechanizmów ułatwiających rozgrywkę. Dla przykładu serie udanych akcji doprowadzają do wyzwolenia mrocznej duszy Travisa – tzw. Dark Side – pozwalającej zadawać o wiele większe obrażenia przez określony czas.

Konwersja No More Heroes na konsole nowej generacji została wzbogacona o nowe tryby rozgrywki i minigry, urozmaicające zabawę. Twórcy dopracowali również oprawę graficzną (wyższa rozdzielczość, większa liczba szczegółów). Zmianę widać przede wszystkim podczas zwiedzania miasta. Wcześniej narzekano na niewielki ruch, doczytywanie się tekstur oraz rwącą animację. W Heroes Paradise wszystkie te problemy zniknęły.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe No More Heroes: Heroes Paradise: 18+

X360
PS3