Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2010, 08:15

autor: Adrian Werner

Konami na gamescom - Castlevania, No More Heroes oraz wsparcie dla Move i Kinect

Targi gamescom tradycyjnie otwiera seria konferencji największych wydawców gier. Wśród nich nie mogło również zabraknąć Konami. Poza zademonstrowaniem kilku gier poinformowano też m.in. o nadchodzącym DLC do Castlevania: Lords of Shadow, anglojęzycznym No More Heroes na PlayStation 3 oraz o nowej grze na Kinecta.

Targi gamescom tradycyjnie otwiera seria konferencji największych wydawców gier. Wśród nich nie mogło również zabraknąć Konami. Poza zademonstrowaniem kilku gier poinformowano też m.in. o nadchodzącym DLC do Castlevania: Lords of Shadow, anglojęzycznym No More Heroes na PlayStation 3oraz o nowej grze na Kinecta.

 

Konami na gamescom - Castlevania, No More Heroes oraz wsparcie dla Move i Kinect - ilustracja #1

 

Konferencję zaczęto od demonstracji Def Jam Rapstar, Dance Evolution oraz Neverdead. Zwłaszcza ta ostatnia gra wywołała zainteresowanie widowni po tym, jak producent zachwalał swoją produkcję obiecując, że skoro bohater jest nieśmiertelny to można zaszaleć w kwestii rozrywania go na kawałki.

Wielkie rozczarowanie spotkało ludzi czekających na jakiekolwiek nowiny odnośnie Metal Gear Solid: Rising. Na scenę wszedł producent tej gry, przywitał się, poinformował, że jeszcze niedawno zajmował się tworzeniem gier automatowych oraz, że to jego pierwszy gamescom. Następnie uśmiechnął się nieśmiało i przeprosił za to, że nic nowego do pokazania nie ma, po czy oddalił się w siną dal przy akompaniamencie zawiedzionych westchnień publiczności.

Z bardziej konkretnych informacji na temat poszczególnych gier warto wspomnieć o ujawnieniu oficjalnej daty premiery Pro Evolution Soccer 2011 . Gra wyląduje na półkach brytyjskich sklepów 8 października w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Posiadaczom konsol PlayStation 2, PlayStation Portable oraz Wii przyjdzie poczekać trochę dłużej. Szerzej pisaliśmy o tym w oddzielnej wiadomości i do niej odsyłamy po więcej szczegółów.

Castlevania: Lords of Shadow

Konami na gamescom - Castlevania, No More Heroes oraz wsparcie dla Move i Kinect - ilustracja #2

Europejską datę premiery ustanowiono na 7 października tego roku. Produkcja dobiegła już praktycznie końca, więc nie ma szans na jakikolwiek poślizg. Zapowiedziano też europejską Edycję Limitowaną, w której znajdzie się soundtrack oraz replika artefaktu znanego jako GodMask. Zawartość ta zdaje się różnić od zapowiadanej amerykańskiej Edycji Kolekcjonerskiej. Oczywiście Konami przygotowało również nowy zwiastun filmowy:

W Castlevania: Lords of Shadow znajdziemy 50 poziomów, których przejście powinno zająć około 20 godzin. Ujawniono również, że to Kojima Productions zajmuje się lokalizacją gry na rynek japoński. Szykowane są już dwa potężne rozszerzenia DLC, które zawierać będą dodatkowe poziomy, wrogów, lokacje oraz inne tego typu atrakcje. Wydane zostaną niedługo po premierze głównej gry i będą kontynuować jej fabułę.

No More Heroes na PlayStation 3

Konami na gamescom - Castlevania, No More Heroes oraz wsparcie dla Move i Kinect - ilustracja #3

 

Wielu fanów poczuło się mocno zawiedzionych nowiną, że Ubisoft nie jest zainteresowane wydaniem anglojęzycznego No More Heroes: Heroes Paradise. Przypomnijmy, jest to odświeżony graficznie i podciągnięty do wysokiej rozdzielczości port pierwszej części serii wydanej oryginalnie na Wii. Na szczęście okazało się, że grę poza Japonią zamierza wydać właśnie Konami. Co więcej edycja na PlayStation 3 wzbogacona zostanie o wsparcie dla kontrolera Move, choć oczywiście będzie można zagrać również z wykorzystaniem normalnego pada. Premierę zapowiedziano na następny rok.

To, co niepokoi w tej informacji to fakt, że nie ma w niej nawet słowa o Xboksie 360. Heroes: Heroes Paradise wydane zostało w Kraju Kwitnącej Wiśni również na konsolę Microsoftu, ale przynajmniej na razie wychodzi na to, że Konami planuje wypuszczenie anglojęzycznej wersji jedynie na maszynkę Sony.

Crossboard 7

Konami na gamescom - Castlevania, No More Heroes oraz wsparcie dla Move i Kinect - ilustracja #4

 

Ostatnią nowością, jaką zaprezentowano na konferencji było Crossboard 7, czyli korzystającą z Kinecta grę snowboardową. Na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji. Wypuszczony filmik koncentrował się głównie na zachwalaniu zalet grania bez użycia pada:

Całość utrzymana jest w mocno kreskówkowych klimatach. Na deskach ścigać się będą człekokształtne zwierzaki oraz inne podobne dziwactwa. Odpowiednie gesty graczy uruchomią ruchy specjalne, a głośny doping zostanie zarejestrowany przez mikrofon Kinecta i da nam krótkotrwałe przyśpieszenie na trasie.