Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2010, 13:37

Wieści ze świata (Test Drive Unlimited 2, Hitman, Super Mario Galaxy 2) 25/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocyjnej cenie Global Agenda, środzie w Xbox Live Arcade, publikacji ścieżki dźwiękowej do Super Mario Galaxy 2, a także kontynuacji filmowego Hitmana. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocyjnej cenie Global Agenda, środzie w Xbox Live Arcade, publikacji ścieżki dźwiękowej do Super Mario Galaxy 2, a także kontynuacji filmowego Hitmana. Zapraszamy do lektury.

Global Agenda

Do 31 maja użytkownicy platformy Steam będą mogli nabyć sieciową strzelaninę Global Agenda za 75% dotychczasowej ceny, czyli 22,49 euro. Produkcja studia Hi-Rez debiutowała na rynku na początku lutego bieżącego roku.

Wieści ze świata (Test Drive Unlimited 2, Hitman, Super Mario Galaxy 2) 25/05/10 - ilustracja #1

Free Realms

Sony Online Entertainment wprowadziło do oferty sklepu Free Realms latające deski, czyli tzw. hoverboardy. Nie tylko zwiększają one prędkość poruszania się po uniwersum produkcji, ale również pozwalają na wykonywanie efektownych trików. Koszt zakupu deski to 550 Station Cash (około 6 dolarów).

Xbox Live Arcade

Major Nelson ujawnił, że jutro, po wielomiesięcznych perturbacjach, w serwisie Xbox Live Arcade opublikowana zostanie strzelanina FPP Doom II. W jej ramach zawarte zostaną wszystkie poziomy z pecetowego oryginału oraz dodatkowy rozdział, opracowany przez studio Nerve Software (odpowiedzialne za konwersję). Nie zabraknie w niej również trybu rozgrywki wieloosobowej, zapewniającego rozgrywkę na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech graczy oraz przez Sieć. Wraz z Doom II w sprzedaży znajdzie się również logiczne Voodoo Dice (800 punktów MS) od studia Exkee, które 6 czerwca trafi również do bazy PlayStation Network.

Test Drive Unlimited 2

Przedstawiciele Eden Studios poinformowali, że pokonanie wszystkich dróg znajdujących się na Ibizie – podstawowym obszarze działań w grze wyścigowej Test Drive Unlimited 2 – zajmie przeciętnemu graczowi około 20 godzin. Podana liczba nie uwzględnia oczywiście drugiej wyspy, czyli odrestaurowanego, hawajskiego Oahu, znanego z „jedynki”. Przypominamy, że TDU 2 trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Wieści ze świata (Test Drive Unlimited 2, Hitman, Super Mario Galaxy 2) 25/05/10 - ilustracja #2

Lost Planet 2

Capcom nagrodzi graczy, którzy wstrzymają się ze sprzedażą strzelaniny Lost Planet 2. Mianowicie, osoby, które po upływie sześciu miesięcy ciągle będą posiadaczami własnego egzemplarza LP2, otrzymają brązowe Trofeum (PlayStation 3) lub Osiągnięcie (Xbox 360). Z pewnością jest to mniej kontrowersyjna forma walki z rynkiem wtórnym, niż konieczność wnoszenia opłaty za możliwość rozgrywki przez Sieć przez nabywców używanych wersji UFC Undisputed 2010, jaką zdecydowała się wprowadzić firma THQ.

Super Mario Galaxy 2

Na łamach serwisu Youtube.com opublikowana została pełna ścieżka dźwiękowa z platformówki Super Mario Galaxy 2, wydanej w Stanach Zjednoczonych 23 maja (w Europie gra będzie dostępna od 11 czerwca). Soundtrack autorstwa Mahito Yokoty znajdziecie pod tym adresem.

Splatterhouse

Splatterhouse (X360, PS3) – remake produkcji wydanej w wersji na automaty z 1988 roku, przez niektórych uważanej za prekursora dzisiejszych survival horrorów – trafi do sprzedaży w listopadzie bieżącego roku. Pierwotnie dzieło Namco Bandai miało zadebiutować jeszcze w ubiegłym roku, lecz w wyniku problemów z produkcją jego premiera była kilkukrotnie przekładana.

Wieści ze świata (Test Drive Unlimited 2, Hitman, Super Mario Galaxy 2) 25/05/10 - ilustracja #3

Hitman

Serwis Deadline donosi, że wytwórnia 20th Century Fox prowadzi rozmowy z Hiszpanem Danielem Benmayorem (Paintball) w sprawie objęcia przez niego stanowiska reżysera drugiej części filmowej adaptacji serii Hitman. „Jedynkę” (wprowadzoną do kin pod koniec 2007 roku), w której w rolę tytułowego bohatera wcielił się Timothy Olyphant, nakręcił Xavier Gens.

No More Heroes

Suda 51 powiedział w rozmowie z serwisem Cubed3, że z uwagi na fakt, że historia Travisa Touchdawna – głównego bohatera serii No More Heroes – została zakończona wraz z wydaniem części drugiej, producent nie ma w planach zaprojektowania No More Heroes 3. Przypominamy, że Suda jest szefem studia Grasshopper Manufacture, mającego w dorobku m.in. niekonwencjonalną produkcję Killer 7.

Dragon Ball: Origins 2

Prace nad Dragon Ball: Origins 2 (DS) – drugą częścią ciekawej gry action-adventure osadzonej w realiach popularnego anime – zostały oficjalnie ukończone. Najnowsza produkcja studia Game Republic, utrzymana w stylu nieśmiertelnej The Legend of Zelda, zostanie wydana w Europie na początku lipca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Grim Dawn

End of Nations

Majin and the Forsaken Kingdom PS3

Majin and the Forsaken Kingdom X360

Enslaved: Odyssey to the West PS3

Enslaved: Odyssey to the West X360

Killzone 3

Naruto: Ultimate Ninja Storm 2 PS3

Naruto: Ultimate Ninja Storm 2 X360

Puzzle Quest 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Singularity - Deadlock

Prince of Persia: Zapomniane Piaski – Nagrody UPlay

Gramy w Rig'n'Roll Gramy!

APB: All Points Bulletin - Criminal Tutorial

APB: All Points Bulletin - Enforcer Tutorial

Front Mission Evolved - Z dziennika dewelopera

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry