Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Dragon Ball: Origins 2 (NDS)
OkładkaDragon Ball: Origins 2 (NDS)

Dragon Ball: Origins 2 NDS

Przygodowa gra akcji stworzona przez zespół Game Republic. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony cyklu, a opowiedziana w niej historia rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się fabuła pierwszego Dragon Ball: Origins.

Akcji | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball: Origins 2 Premiera NDS

22czerwca2010

producent: Game Republic wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez japońskie studio Game Republic, odpowiedzialne także za pierwszą część Dragon Ball: Origins, produkcja to efektowna gra action-adventure, doskonale wykorzystująca możliwości DS-a.

Gra rozpoczyna się dokładnie w miejscu, gdzie skończyła się część pierwsza i pozwala poznać dalsze losy trenującego i szukającego smoczej kuli dziadka Son Goku. Tym razem naprzeciw młodego herosa stanie Armia Czerwonej Wstęgi, która za pomocą siedmiu smoczych kul chce przejąć całkowitą władzę nad planetą. W wyniku kilku zbiegów okoliczności Goku staje się jej głównym przeciwnikiem, a gracze dostają szansę, aby przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze starcia bohatera ze sztabowcami armii, generałami Białym, Niebieskim, Czerwonym oraz najemnikiem Tao Pai Paiem.

System gry bardzo mocno przypomina ten zastosowany w Legend of Zelda. Gracze obserwują postać głównie w rzucie izometrycznym, a poruszają się oraz wykonują różne czynności za pomocą klawiszy oraz stylusa i ekranu dotykowego. Sporadycznie sposób przedstawienia akcji zmienia się, dostosowując się do wydarzeń pokazywanych na ekranie. W przeciwieństwie do części pierwszej Origins, tym razem prócz Son Goku, na wszystkich użytkowników konsoli czekają też nowe grywalne postacie, jak Yamscha czy Krillin. Każdy z bohaterów ma nieco inne umiejętności oraz cechy charakterystyczne, które wpływają na system rozgrywki. Cała produkcja została uzupełniona o liczne elementy platformowe i logiczne, które przeplatają się regularnie ze starciami na pięści bohaterów.

Prócz trybu dla pojedynczej osoby twórcy przygotowali także możliwość zabawy w kooperacji nawet czterem osobom przez sieć bezprzewodową. Origins 2 pozwala zapisywać wytrenowane w trybie scenariusza postacie i używać je do multiplayerowych walk przeciwko super silnym wrogom na specjalnych arenach w ramach modułu "Survival Tower".

Grafika w Dragon Ball: Origins 2 prezentuje bardzo solidny poziom. Twórcy oparli całość na ładnym 3D oraz ciepłych barwach. Dodatkowo zastosowano znane z mangi Dragon Ball komiksowe efekty, jak na przykład pojawiające się na ekranie napisy symbolizujące odgłosy ciosów. Cała produkcja trzyma też specyficzny dla pierwszej serii Dragon Ball humor oraz przypomina dawne i dobrze znane melodie z anime.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball: Origins 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.