Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3
Okładka Free Realms (PC)

Free Realms

Free Realms to gra MMO, skierowana do młodych odbiorców, a także do ich rodziców. Z założenia korzystać można z niej za darmo, chociaż wiąże się to z przymusowym oglądaniem reklam w czasie grania.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Gra przestała działać 31 marca 2014

Okładka Free Realms (PC)

data premiery gry:

28kwi2009

PC

29mar2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uwaga: 31 marca 2014 roku serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Free Realms to gra MMO, skierowana do młodych odbiorców, a także do ich rodziców. Z założenia korzystać można z niej za darmo, chociaż wiąże się to z przymusowym oglądaniem reklam w czasie grania. Płatne są niektóre bonusy i dodatkowe opcje, które nie są jednak niezbędne, żeby w pełni cieszyć się z samej gry.

Na początku użytkownik decyduje o tym, jak będzie wyglądać jego postać. Następnie gracz staje się częścią bajecznego świata - buduje swój dom, zagospodarowuje okolicę etc. Może również przygarnąć psa lub kota. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mają możliwość powalczenia z nieprzyjemnymi stworami, które nie są jednak zbyt przerażające. Gracz może sprawdzić się w wielu dyscyplinach – jeździe na lodzie, szachach czy wyścigach samochodzików. Dzięki opcji teleportacji użytkownicy mogą się wzajemnie odwiedzać. Zawsze można też wysłać znajomemu wiadomość lub porozmawiać na czacie.

Grafika jest kolorowa i bajkowa - przypomina film animowany. Postaci poruszają się płynnie, a cala gra jest bardzo dynamiczna. Free Realms to kilka różnych światów, a każdy z nich prezentuje inny styl i inny krajobraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Gry podobne do Free Realms

Klasyfikacja PEGI Free Realms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Free Realms

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
  • łącze internetowe
Sony zamknie serwery Free Realms,  Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes i Wizardry Online
Sony zamknie serwery Free Realms, Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes i Wizardry Online

wiadomość26 stycznia 2014

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła plany zamknięcia serwów czterech produkcji MMORPG - Free Realms, Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes oraz Wizardry Online.

Reaktywacja serwerów gier MMO od Sony Online Entertainment

wiadomość16 maja 2011

Jak potwierdził deweloper Sony Online Entertainment w końcu ruszyły serwery gier MMO – DC Universe Online, Free Realms i EverQuest. Gracze po ponad miesiącu oczekiwania mogą wreszcie wrócić do zabawy, a utracony czas ma zrekompensować im kilka niespodzianek.

Sony Online Entertainment zamyka studia i zwalnia pracowników

wiadomość31 marca 2011

Jak donosi serwis Kotaku.com, firma Sony Online Entertainment (odpowiedzialna między innymi za DC Universe Online i Free Realms) zamknęła trzy wewnętrzne studia i tym samym zamierza zwolnić prawie jedną trzecią swoich pracowników.

Premiera Free Realms w wersji na PlayStation 3 jeszcze w tym miesiącu

wiadomość13 marca 2011

Pecetowa wersja darmowego MMO Free Realms zadebiutowała prawie dwa lata temu. Teraz Sony wreszcie ujawniło datę premiery edycji na PlayStation 3.

Sony o premierach swoich gier MMO w 2011 roku
Sony o premierach swoich gier MMO w 2011 roku

wiadomość18 stycznia 2011

Redaktorzy serwisu Eurogamer przeprowadzili wywiad z prezesem firmy Sony Online Entertainment na temat jej nadchodzących gier MMO. W ten sposób dowiedzieliśmy się, kiedy koncern zamierza wydać takie tytuły jak PlanetSide Next czy The Agency.

PC
PS3