Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2010, 10:40

autor: Rock Alone

Free Realms - 14 millionów zarejestrowanych użytkowników oraz wersje PlayStation 3 i Mac

Przy 14 milionach zarejestrowanych użytkowników trudno grze Free Realms odmówić popularności. Z tego też powodu tytuł trafi w najbliższej przyszłości na kolejne platformy. Wkrótce w kolorowym świecie Sony będą mogli zawitać użytkownicy konsoli PlayStation 3, a jesienią gra trafi również na Macintoshe.

Przy 14 milionach zarejestrowanych użytkowników trudno grze Free Realms odmówić popularności. Z tego też powodu tytuł trafi w najbliższej przyszłości na kolejne platformy. Wkrótce w kolorowym świecie Sony będą mogli zawitać użytkownicy konsoli PlayStation 3, a jesienią gra trafi również na Macintoshe.

Wersja na PlayStation 3 została zaanonsowana już jakiś czas temu, a zapowiedzi te, mimo braku oficjalnych dat, mają być zrealizowane już w najbliższym czasie. Tak przynajmniej twierdzi anonimowy przedstawiciel Sony. Jeśli zaś chodzi o wersję dla komputerów Mac, to Sony nawiązało współpracę z firmą TransGaming, dzięki której Free Realms powinno pojawić się na komputerach oznaczonych symbolem jabłka już jesienią, czyli lada moment.

Free Realms - 14 millionów zarejestrowanych użytkowników oraz wersje PlayStation 3 i Mac - ilustracja #1

Co ciekawe użytkownicy obu komputerów, będą korzystali z tych samych serwerów, a posiadacze Maca otrzymają dostęp do wszystkich możliwości gry, włączając oczywiście mikro-transakcje. Tu akurat trudno się specjalnie dziwić, gdyż sklepik stanowi główne źródło dochodów z gry. Ponadto, jak podkreśla John Smedley – szef Sony Online Entertainment, jest to pierwszy przypadek integracji gry z dwóch różnych platform w historii Sony.

O ile polskich graczy raczej nie będą specjalnie interesować wieści na temat platformy Apple’a, o tyle wersja Free Realms na PlayStation 3, może wzbudzać większe zainteresowanie. Niestety jednak w tym wypadku nadal nie znamy żadnych szczegółów. Oprócz enigmatycznej zapowiedzi, wciąż nie wiemy, czy konsola będzie wykorzystywała osobne serwery. Nie mówi się też nic na temat ewentualnych różnic w sposobie prowadzenia rozgrywki. Trudno jednak oczekiwać, że gra będzie funkcjonowała na podobnych zasadach co w przypadku komputerów osobistych. Ograniczenia konsol, szczególnie w przypadku gier MMO są dosyć spore, nie tylko w kwestii sterowania, ale przede wszystkim komunikacji. Na szczegóły jednak przyjdzie nam zaczekać, ale jeśli sprawdzą się zapowiedzi, to nie powinno to trwać zbyt długo.

Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to ilość zarejestrowanych użytkowników. Szczególnie kiedy mówi się o 14 milionach, a nie jest to przecież błaha liczba. W przypadku gier darmowych należy jednak pamiętać, że użytkownik zarejestrowany nie równa się użytkownikowi grającemu, a tym bardziej płacącemu za zabawę. Popularność gry jest więc bez wątpienia mniejsza niż sugerowałyby to liczby, ale i tak Free Realms jest pewnie jednym z najbardziej popularnych tytułów sieciowych na świecie.