Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2011, 10:30

autor: Sarge

Sony o premierach swoich gier MMO w 2011 roku

Redaktorzy serwisu Eurogamer przeprowadzili wywiad z prezesem firmy Sony Online Entertainment na temat jej nadchodzących gier MMO. W ten sposób dowiedzieliśmy się, kiedy koncern zamierza wydać takie tytuły jak PlanetSide Next czy The Agency.

Redaktorzy serwisu Eurogamer przeprowadzili wywiad z prezesem firmy Sony Online Entertainment na temat jej nadchodzących gier MMO. W ten sposób dowiedzieliśmy się, kiedy koncern zamierza wydać takie tytuły jak PlanetSide Next czy The Agency.

Jedną z nich jest PlanetSide Next – kontynuacja ambitnego projektu z 2003 roku, w którym wcielaliśmy się w reprezentantów trzech frakcji i walczyliśmy o kolejne tereny na kilku dużych mapach. Producent twierdzi, że ta sieciowa strzelanina zadebiutuje na przełomie pierwszego i drugiego kwartału bieżącego roku. Dokładny termin nie został jednak podany.

Sony o premierach swoich gier MMO w 2011 roku - ilustracja #1
The Agency

To potwierdzałoby doniesienia sprzed miesiąca, gdy John Smedley z Sony Online Entertainment poruszył kwestię najbliższych planów firmy. Wtedy zdradził on, że PlanetSide Next na rynku powinniśmy spodziewać się w marcu.

Kolejnym oczekiwanym tytułem jest The Agency, który całkiem niedawno zanotował kolejne opóźnienie. Już wtedy zdradzono, że nowym celem jest druga połowa 2011 roku, a teraz tylko to potwierdzono. Podobnie jak w poprzednim przypadku, także tutaj twórcy nie są w stanie określić konkretnego terminu, ale to z pewnością kwestia jeszcze kilku miesięcy.

W przypadku Free Realms mówimy o wersji na PlayStation 3, bo posiadacze komputerów osobistych mogą się nią cieszyć od niemal dwóch lat. Obecnie gra jest na ukończeniu i najprawdopodobniej w lutym dostaną ją amerykańscy posiadacze konsoli Sony. W przypadku Europy nic nie jest pewne, ale najprawdopodobniej będzie to marzec.

Sony o premierach swoich gier MMO w 2011 roku - ilustracja #2
Free Realms

Wiadomo, że omawiana produkcja skorzysta z modelu biznesowego free-to-play, czyli rozgrywka będzie możliwa za darmo, bez konieczności opłacania abonamentu. Taki system sprawdził się na pecetach, gdzie według danych sprzed kilku miesięcy, uzbierało się już 14 milionów zarejestrowanych użytkowników. Ciekawi jesteśmy, jak bardzo edycja na PlayStation 3 powiększy tę liczbę.

Warto dodać, że kilka dni temu na rynku zadebiutowała gra DC Universe Online, a ważną premierą będzie też EverQuest Next. To w sumie daje imponującą liczbę pięciu tytułów z gatunku MMO szykowanych tylko na ten rok, a jak zarzeka się prezes Sony Online Entertainment, jest jeszcze kilka niezapowiedzianych projektów. Szczegółów nie zdradził, ale fani tego rodzaju produkcji powinni zacierać ręce.