Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Ninja Gaiden Sigma II (PS3)

Ninja Gaiden Sigma II PS3

Ninja Gaiden Sigma II to druga część widowiskowej gry akcji, autorstwa ekipy deweloperskiej studia Team Ninja.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Ninja Gaiden Sigma II (PS3)

producent: Team Ninja

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

29września2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden Sigma II to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest kontynuacją programu wydanego w 2007 roku na konsolę PlayStation 3. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, za jego powstanie odpowiada studio Team Ninja.

W grze ponownie wcielamy się w rolę nieustraszonego wojownika ninja, który wyrusza na pełną niebezpieczeństw misję, mającą na celu pomszczenie zniszczonego przez wrogów klanu oraz uratowanie świata od zagłady. W trakcie trwającej trzydzieści godzin rozgrywki zwiedzimy różne zakątki świata (m.in. Tokio i Nowy Jork), a także przeniesiemy się do podziemnej krainy, gdzie stawimy czoła demonicznym przeciwnikom.

Ninja Gaiden Sigma II stawia na widowiskową i niezwykle szybką akcję, w której główny bohater – Ryu Hayabusa – musi uporać się z przeważającymi siłami wroga, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał broni białej. Do doskonale znanej konwencji autorzy upchnęli kilka nowinek, m.in. premierowy system regeneracji energii, mający ułatwić zmagania mniej doświadczonym graczom. Dla weteranów pierwowzoru przygotowano natomiast kilka poziomów trudności, dzięki którym zmagania stają się tak samo wymagające, jak w przypadku pierwszej odsłony cyklu Ninja Gaiden.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do Ninja Gaiden Sigma II

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden Sigma II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rasgul Ekspert 4 lutego 2015

Ninja Gaiden Sigma 2 to slasher zdecydowanie godny polecenia wszystkim fanom gatunku, albo po prostu miłośnikom szybkiej, brutalnej i niebanalnej akcji.

9.0
Oficjalnie zapowiedziano Ninja Gaiden 3
Oficjalnie zapowiedziano Ninja Gaiden 3

wiadomość15 września 2010

Wydawało się, że po odejściu szefa Team Ninja – Tomonobu Itagakiego – seria Ninja Gaiden zakończy swój żywot na drugiej odsłonie i jej późniejszym porcie na PlayStation 3. Jak jednak później zapewniał Yosuke Hayashi pełniący obecnie najwyższą funkcję w studiu, cykl miał być kontynuowany. Przez długi czas w temacie panowała cisza, by za sprawą targów Tokyo Game Show znowu powrócić na usta graczy.

Ubiegły rok w oczach Tecmo Koei  - słabe zainteresowanie Samurai Warriors 3  i Ninja Gaiden Sigma 2
Ubiegły rok w oczach Tecmo Koei - słabe zainteresowanie Samurai Warriors 3 i Ninja Gaiden Sigma 2

wiadomość20 maja 2010

Japońska firma Tecmo Koei podsumowała wczoraj swoje wyniki w ostatnim roku fiskalnym zakończonym 31 marca. Firma zanotowała spadek przychodów względem poprzedniego roku, a złożyło się na to przełożenie premier kilku kluczowych tytułów na późniejszy termin, a także niezadowalająca sprzedaż produkcji, które już się ukazały.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Star Wars Galaxies, Command & Conquer 4) 16/09/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Star Wars Galaxies, Command & Conquer 4) 16/09/09

wiadomość16 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sony zamyka serwery Star Wars Galaxies, nowa powieść Dragon Age: Początek, data premiery wersji demonstracyjnej Ninja Gaiden Sigma II, powstanie remake Clayfightera, plany wydawnicze Nintendo i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Call of Duty, Ninja Gaiden Sigma 2, Heavy Rain) 11/08/09
Wieści ze świata (Call of Duty, Ninja Gaiden Sigma 2, Heavy Rain) 11/08/09

wiadomość11 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: sprzedaż dwóch europejskich oddziałów Midway za 1 euro, kolekcjonerska edycja Ninja Gaiden Sigma 2, aktualizacja systemu Xbox Live, świetna sprzedaż Nintendo DSi i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Champions Online, Ninja Gaiden Sigma II, BEN 10, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) 28/07/09
Wieści ze świata (Champions Online, Ninja Gaiden Sigma II, BEN 10, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey) 28/07/09

wiadomość28 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj przedstawiamy pierwsze szczegóły dotyczące sklepów Microsoftu i gier na podstawie znanego komiksu (Scott Pilgrim) oraz serialu animowanego (BEN 10). Wiemy także kiedy będziemy mogli spróbować się w roli sieciowych bohaterów oraz jak w przyszłości będzie nazywać się studio odpowiedzialne za Mortal Kombat.