Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 10:34

autor: Adrian Werner

Trylogia Ninja Gaiden twórców NiOh wreszcie trafi na PC

Studio Team Ninja zapowiedziało Ninja Gaiden: Master Collection, czyli zestaw zawierający trzy odsłony klasycznej serii gier akcji. Będzie to debiut tych produkcji na PC.

KOLEKCJA ZAOFERUJE:
  1. Ninja Gaiden Sigma (pierwotnie wydane w 2007 r.)
  2. Ninja Gaiden Sigma 2 (2009 r.)
  3. Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge (2012 r.)

Wczorajsza prezentacja Nintendo Direct obfitowała w zapowiedzi nowych projektów. Jednym z najciekawszych okazało się Ninja Gaiden: Master Collection, czyli zestaw zawierający trzy klasyczne gry akcji studia Team Ninja, znanego m.in. z serii Dead or Alive oraz NiOh.

Kolekcja zmierza nie tylko na Nintendo Switch, ale również na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. To ostatnie wydanie sprzedawane będzie w serwisie Steam. Premiera odbędzie się 10 czerwca tego roku.

W skład kolekcji wejdą trzy produkcje - Ninja Gaiden Sigma, Ninja Gaiden Sigma 2 oraz Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge. Zestaw powinien okazać się gratką zwłaszcza dla graczy pecetowych. Na PC z tej marki ukazała się bowiem jedynie gra Yaiba: Ninja Gaiden Z, czyli średnio udany spin-off opracowany przez inne studio. Master Collection będzie więc debiutem głównej serii Ninja Gaiden na komputerach.

Każda gra wchodząca w skład kolekcji będzie posiadała większość DLC i dodatkowych kostiumów, jakie wydane zostały do pierwowzorów. Warto dodać, że wydania Sigma oraz Razor’s Edge same w sobie były rozszerzonymi edycjami tych gier. Wprowadziły jednak nie tylko dodatkową zawartość, ale również pozmieniały sporo elementów, co powoduje, że do dzisiaj oddani fani cyklu kłócą się o to, które wersje są najlepsze.

Twórcy nie określają gier z kolekcji mianem remasterów, ale wszystkie trzy produkcje powinny prezentować się znacznie lepiej niż pierwowzory, chociażby z powodu wyższej rozdzielczości.

Aby umilić graczom czekanie na premierę Ninja Gaiden: Master Collection, od 18 lutego posiadacze NiOh 2 będą mogli pobrać za darmo skórkę Dragon Ninja, pozwalającą na wcielenie się w Ryu Hayabusę, czyli głównego bohatera Ninja Gaiden.

  1. Oficjalna strona Ninja Gaiden: Master Collection