Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 11:00

autor: Entelarmer

Zelda: Breath of the Wild 2 - Nintendo obiecuje nowe informacje

Firma Nintendo przeprosiła za brak informacji na temat The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2. Producent Eiji Aonuma obiecał, że pierwsze szczegóły poznamy jeszcze w 2021 roku.

Zapowiedź The Legend of Zelda: Skyward Sword HD wyraźnie ucieszyła fanów serii. Mimo to wczorajszy Nintendo Direct mógł pozostawić spory niedosyt u graczy czekających na informacje na temat kontynuacji Breath of the Wild. Nintendo zdaje sobie z tego sprawę, co widać było już w trakcie samej prezentacji. Eiji Aonuma, producent czuwający nad marką The Legend of Zelda, przeprosił za brak informacji na temat Breath of the Wild 2, mimo że prace nad tytułem przebiegają sprawnie. Zapewnił też, że na pewno pojawią się jakieś informacje w tym roku, ale na razie prosi graczy o cierpliwość.

Tak ogólne stwierdzenie raczej nie pociesza fanów cyklu, zwłaszcza że od zapowiedzi BOTW 2 w czerwcu 2019 roku minęło już wiele, wiele miesięcy. Od tego czasu o grze wspominano rzadko. Dość przypomnieć ostatnią edycję Nintedo Direct Mini z września 2020 roku. Wtedy też proszono fanów o uzbrojenie się w cierpliwość, nie racząc ich żadnymi konkretnymi informacjami. To samo zapewne dotyczy premiery gry: skoro konkretne informacje pojawią się w „tym roku”, to można raczej wykluczyć debiut produkcji przed 2022 rokiem. Zwłaszcza w kontekście doniesień sprzed roku o dłuższej niż zakładano produkcji, a także późniejszego wybuchu epidemii koronawirusa.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo