Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2012, 10:47

autor: Hed

Lollipop Chainsaw – cheerleaderka stanie do walki z zombie w czerwcu

Seksowna cheerleaderka z Lollipop Chainsaw rozpocznie walkę z zombie 13 czerwca. Firma Warner Bros. podała dokładną datę premiery gry studia Grasshopper Manufacture na imprezie zorganizowanej w ramach tegorocznego GDC.

Lollipop Chainsaw – cheerleaderka stanie do walki z zombie w czerwcu - ilustracja #1
Akira Yamaoka i Juliet Starling gotowi na atak zombie.

Firma Warner Bros. podała datę premiery gry akcji Lollipop Chainsaw, w której wcielimy się w wysportowaną cheerleaderkę, aby eksterminować zombie przy użyciu piły łańcuchowej. Szalona produkcja studia Grasshopper Manufacture zostanie wydana 13 czerwca w Europie i dzień wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Informację przekazano na oficjalnej imprezie poświęconej grze, zorganizowanej w ramach Game Developers Conference 2012.

Wcześniej spodziewaliśmy się tytułu w maju, więc jak widać mamy do czynienia z lekkim opóźnieniem. Najprawdopodobniej wynika ono z ustaleń wydawcy i chęci znalezienia grze lepszego okienka wydawniczego. Do tej pory nie było bowiem żadnych sygnałów, że deweloperzy potrzebują więcej czasu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Lollipop Chainsaw trafi tylko i wyłącznie na konsole – PlayStation 3 oraz Xbox 360.

W Lollipop Chainsaw wcielimy się w cheerleaderkę Juliet Starling, która musi stanąć do walki z zombie w kalifornijskiej szkole. Produkcja epatująca przaśną erotyką będzie utrzymana w typowym stylu Grasshopper Manufacture. Wystarczy powiedzieć, że bohatera będzie nosiła przy sobie głowę swojego chłopaka Nicka, którego musiała unieszkodliwić po ugryzieniu przez nieumarłych. Nad grą pracowały takie osoby jak Akira Yamaoka (kompozytor znany z Silent Hill), James Gunn (amerykański filmowiec) oraz Jimmy Urine (muzyk z Mindless Self Indulgence).

Lollipop Chainsaw zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na skąpo odzianą bohaterkę (w którą w świecie rzeczywistym wciela się niejaka Jessica). Studio Grasshopper Manufacture nie jest dobrze znane w naszym regionie świata, ale należy do grona najciekawszych współczesnych deweloperów. Japoński producent, dowodzony przez Goichi Sudę (znanego jako Suda 51), stworzył tak niezwykłe tytuły jak Killer 7 (GameCube/PS2), Contact (NDS), czy No More Heroes (Wii/PS3). W 2011 roku studio dało nam Shadows of the Damned.

Ostatnio Grasshopper Manufacture nabrało rozpędu i wzięło na swoje barki kilka projektów, często współtworzonych przez zewnętrzne studia. Deweloper pracuje nad zwariowaną grą „sportową” na Kinecta Diabolical Pitch, strzelanką Sine Mora oraz platformówką Black Knight Sword. Suda najwyraźniej planuje też stworzyć kontynuację No More Heroes na Wii U i dołożyć swoją cegiełkę do kompilacji kilku gier Guild01 na 3DS-a.