Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Contact (NDS)
OkładkaContact (NDS)

Contact NDS

Contact to RPG z elementami gry akcji. Tytuł powstał w stajni Marvelous Interactive, przy udziale japońskiego projektanta postaci, Atsuko Fukushimy.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Contact Premiera NDS

19października2006

producent: Grasshopper Manufacture wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Contact to RPG z elementami gry akcji. Tytuł powstał w stajni Marvelous Interactive, przy udziale japońskiego projektanta postaci, Atsuko Fukushimy.

Fabuła tego produktu przybliża nam losy zwariowanego profesora. Ów mężczyzna wybrał się w podróż po wszechświecie swym nowo zaprojektowanym statkiem kosmicznym. Jak to jednak w przypadku prototypów bywa, maszyna miała awarię, wskutek czego rozbiła się na tajemniczej planecie. Z pojazdu wysypały się zasilające go baterie. By je odnaleźć, naukowiec poprosił o pomoc walecznego młodziana, Terry'ego. To właśnie w jego rolę przychodzi nam się wcielić.

Contact znakomicie wykorzystuje oba ekrany konsolki Dual Screen. Górny wyświetlacz umożliwia obserwowanie profesora, udzielającego nam wskazówek co do dalszych poczynań. Na dole z kolei oglądamy przestrzeń, po którym porusza się wysłannik uczonego. Zwiedzając otwarte lokacje, przypominające swoim wyglądem ziemskie tereny, potykamy się z przeciwnikami, pochodzącymi z tajnej organizacji, która również ostrzy sobie zęby na cenne baterie. Jej przywódcą jest niebezpieczny terrorysta Mint. Zanim go jednak pokonamy, musimy wykonać wiele misji, zlecanych nam przez neutralne postaci. W walce z wrogami wykorzystujemy bronie, znajdowane przez Terry'ego (np. miecze) oraz specjalne karty, z pomocą których bohater może zwiększyć swoje umiejętności i atakować nieprzyjaciół.

Ponadto gra pozwala nam na kolekcjonowanie różnych przedmiotów, zmianę ubiorów (strój strażaka, pilota, rybaka itp.), polowanie na zwierzęta, a nawet tresurę własnych pupili. Dzięki rozbudowanej strukturze RPG jesteśmy w stanie rozwinąć kilkadziesiąt zdolności naszego podopiecznego. Przejście produkcji ekipy Marvelous Interactive zajmuje około 20 godzin.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Contact: Odpowiednia dla każdego wieku.