Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Tales of the Tempest (NDS)

Tales of the Tempest NDS

Tales of Tempest jest pierwszą grą ze słynnej sagi Tales of... przygotowaną przez firmę Namco z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Należy ona do japońskiej odmiany gatunku RPG.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Tales of the Tempest (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

26października2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Tempest jest pierwszą grą ze słynnej sagi Tales of... przygotowaną przez firmę Namco z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Należy ona do japońskiej odmiany gatunku RPG.

W grze wcielamy się w 15-letniego chłopca o nazwisku Caius Qualls, żyjącego wraz ze swym opiekunem w wiosce leżącej przy granicy krainy Alewallah. Pewnego dnia mieścina zostaje zaatakowana przez tajemniczą bestię o imieniu Spot. W czasie walki, w której biorą udział obaj wymienieni wyżej bohaterowie okazuje się, że opiekun Caiusa wywodzi się z tej samej rasy co napastnik. Przybyłe na miejsce zdarzenia siły kościelne uśmiercają stwora, starając się jednocześnie pojmać niewygodnego mieszkańca wioski. Ten z kolei decyduje się na ucieczkę, w której udział bierze również Caius oraz jego przyjaciel z podwórka – Rubian. Opiekun, chcąc ochronić chłopców decyduje się na oddzielenie od grupy. Caius rozpoczyna długą i pełną przygód wędrówkę, mającą na celu rozwikłanie tajemnicy kim byli jego prawdziwi rodzice.

Generalnie rzecz biorąc rozgrywka polega na rozmowach z napotkanymi postaciami oraz wykonywaniu zadań, które nam powierzą. Zajmując się misjami zwiedzamy szereg miast, do których trafiamy dzięki trójwymiarowej mapie. Ponadto ogromną rolę, jak w każdej grze z gatunku jRPG, odgrywają walki ze zwykłymi i tymi nadzwyczajnymi przeciwnikami, a także rozbudowany rozwój postaci. Zastosowanie znalazł również ekran dotykowy, z którego korzystamy podczas starć (wyzwalanie czarów itp.), a także w menu (zarządzanie zawartością plecaka itd.). Autorzy zadbali o w pełni trójwymiarowe środowisko i wysokiej jakości efekty graficzne. Nad projektami postaci pracował Mutsumi Inomata, znany z wcześniejszych edycji sagi Tales of... (Rebirth, Eternia oraz Destiny).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tales of the Tempest

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….

Namco Bandai ujawniło kolejną grę z serii Tales of...

wiadomość21 lutego 2007

Firma Namco Bandai ujawniła dzisiaj, czyli tak jak zapowiadaliśmy, tytuł kolejnej gry z serii Tales of. Okazało się, że będzie to kontynuacja wydanej w 2002 roku Tales of Fandom Vol.1.

Namco Bandai już niedługo ujawni tytuł kolejnej gry z serii Tales of...

wiadomość16 lutego 2007

Firma Namco Bandai poinformowała za pośrednictwem serwisu Tales Channel, że w ciągu najbliższych kilku dni opublikuje zapowiedź kolejnej gry z serii Tales of, której poszczególne odsłony są jednymi z najpopularniejszych przedstawicieli japońskiej odmiany RPG.

Następne gry fabularne z popularnej serii, rozwijanej przez korporację Namco

wiadomość20 czerwca 2006

Już późną jesienią Anno Domini 2006 powinna ukazać się na Zachodzie przetłumaczona na język angielski wersja Tales of the Abyss dla PS2 – edycja japońska pojawiła się u schyłku ubiegłego roku. Na tym jednak nie koniec rozwoju słynnej serii z gatunku cRPG, bowiem ludzie z Namco planują jeszcze wydanie Tales of Tempest dla Nintendo DS oraz trzech zapowiedzianych właśnie gier.

Pierwsze informacje na temat Tales of Tempest
Pierwsze informacje na temat Tales of Tempest

wiadomość18 grudnia 2005

4 grudnia zapoznaliśmy się z ambitnymi planami wydawniczymi koncernu Namco powiązanymi z serią gier jRPG Tales of... . Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam szereg ciekawych informacji na temat Tales of Tempest przygotowywanej z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS.