Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Children of Mana (NDS)
OkładkaChildren of Mana (NDS)

Children of Mana NDS

Children of Mana jest grą z gatunku action RPG. Powstała w studiach firmy Next Entertainment (wcześniej Nextech), natomiast wydawcą jest Square Enix, odpowiedzialny m.in. za serię Final Fantasy oraz Dragon Quest.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Children of Mana Premiera NDS

1listopada2006

producent: Next Entertainment wydawca: Square-Enix / Eidos

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Children of Mana jest grą z gatunku action RPG. Powstała w studiach firmy Next Entertainment (wcześniej Nextech), natomiast wydawcą jest koncern Square Enix, odpowiedzialny m.in. za serię Final Fantasy oraz Dragon Quest.

W grze przejmujemy kontrolę nad jedną z czterech postaci – Ferrikiem, Wandererem, Poppenem lub Tamber. Każdy z nich ma własną, pogmatwaną historię i dziesiątki problemów na głowie (Frick, na przykład, stracił rodziców oraz brata) . Fabuła osadzona została na małej, położonej w centrum świata wyspie zwanej Illusią. Na samym środku wyspy rośnie potężne drzewo – Mana Tree – które wieki temu przyczyniło się do ocalenia wielu mieszkańców wyspy przed niemal pewną zagładą. Po upłynięciu wielu lat, mieszkańcy odbudowali zniszczony wcześniej skrawek lądu, lecz niespodziewanie zbliża się ku nim nowe, prawdopodobnie większe niebezpieczeństwo. W jego unicestwieniu ma pomóc święty miecz – Mana Sword, w którego posiadanie wchodzi jeden z trzech głównych bohaterów.

Rozgrywka polega na odwiedzaniu mieścin, rozmowie z ludźmi oraz walce. Ta ostatnia umożliwia przećwiczenie umiejętności w posługiwaniu się czterema typami broni: mieczem, łukiem, cepem i młotem bojowym. Zależnie od tego, jaką broń wybierzemy, takiego typu combosy oraz umiejętności walki posiądziemy. Co pewien czas na drodze gracza staje ogromny przeciwnik zwany bossem. By go pokonać trzeba zastosować odpowiednią taktykę. Według autorów Children of Mana ukończyć można w ok. 30 godzin.

Rozgrywce towarzyszy piękna, ręcznie rysowana grafika, która stałą się już wizytówką serii. Zmagania urozmaica dynamiczna muzyka oraz dobrej jakości efekty dźwiękowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Children of Mana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.