Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Children of Mana (NDS)

Children of Mana NDS

Children of Mana jest grą z gatunku action RPG. Powstała w studiach firmy Next Entertainment (wcześniej Nextech), natomiast wydawcą jest Square Enix, odpowiedzialny m.in. za serię Final Fantasy oraz Dragon Quest.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Children of Mana (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1listopada2006

Children of Mana jest grą z gatunku action RPG. Powstała w studiach firmy Next Entertainment (wcześniej Nextech), natomiast wydawcą jest koncern Square Enix, odpowiedzialny m.in. za serię Final Fantasy oraz Dragon Quest.

W grze przejmujemy kontrolę nad jedną z czterech postaci – Ferrikiem, Wandererem, Poppenem lub Tamber. Każdy z nich ma własną, pogmatwaną historię i dziesiątki problemów na głowie (Frick, na przykład, stracił rodziców oraz brata) . Fabuła osadzona została na małej, położonej w centrum świata wyspie zwanej Illusią. Na samym środku wyspy rośnie potężne drzewo – Mana Tree – które wieki temu przyczyniło się do ocalenia wielu mieszkańców wyspy przed niemal pewną zagładą. Po upłynięciu wielu lat, mieszkańcy odbudowali zniszczony wcześniej skrawek lądu, lecz niespodziewanie zbliża się ku nim nowe, prawdopodobnie większe niebezpieczeństwo. W jego unicestwieniu ma pomóc święty miecz – Mana Sword, w którego posiadanie wchodzi jeden z trzech głównych bohaterów.

Rozgrywka polega na odwiedzaniu mieścin, rozmowie z ludźmi oraz walce. Ta ostatnia umożliwia przećwiczenie umiejętności w posługiwaniu się czterema typami broni: mieczem, łukiem, cepem i młotem bojowym. Zależnie od tego, jaką broń wybierzemy, takiego typu combosy oraz umiejętności walki posiądziemy. Co pewien czas na drodze gracza staje ogromny przeciwnik zwany bossem. By go pokonać trzeba zastosować odpowiednią taktykę. Według autorów Children of Mana ukończyć można w ok. 30 godzin.

Rozgrywce towarzyszy piękna, ręcznie rysowana grafika, która stałą się już wizytówką serii. Zmagania urozmaica dynamiczna muzyka oraz dobrej jakości efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Children of Mana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Children of Mana - recenzja gry
Children of Mana - recenzja gry

Recenzja 23 stycznia 2007, 13:27

Walkę prowadzimy w czasie rzeczywistym. To jeszcze jeden dowód na to, że nie mamy do czynienia z typowym jRPG-iem. Naszym głównym zadaniem jest przede wszystkim eliminowanie napotykanych przeciwników. Niektórzy z nich przechowują rozmaite przedmioty lub złoto, które możemy sobie przywłaszczyć. Oczywiście uprzednio gagatka musimy posłać do piachu. Przez pewien czas walka dostarcza satysfakcji, potem bezustanne wciskanie guziczka A zaczyna nudzić. Nic dziwnego, skoro kombosów jest jak na lekarstwo, a ich liczba zwiększa się bardzo powoli. Nim jednak ogarnie nas uczucie monotonii, minie sporo godzin. Jeżeli tylko lubicie hack’n’slashe, mogę Wam zagwarantować, że przez kilkanaście godzin będziecie się świetnie bawić. Mniej więcej tyle czasu zajmuje wykonanie zadań głównych. A do tego dochodzą jeszcze questy poboczne.