Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2012, 11:30

autor: Marcin Skierski

Czerwcowa data premiery gry Inversion i zapowiedź wersji na urządzenia iOS oraz Android

Poznaliśmy dokładną datę premiery strzelaniny Inversion. Firma Namco Bandai zapowiedziała także specjalną wersję gry na urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS oraz Android.

Firma Namco Bandai podała aktualną datę premiery gry Inversion, której debiut kilka tygodni temu został przesunięty na późniejszy termin. Ostatecznie produkcja studia Saber Interactive zadebiutuje na rynku w czerwcu.

Wcześniejsze plany zakładały wydanie tego tytułu w lutym bieżącego roku. Według najnowszych informacji, Inversion ukaże się 8 czerwca w Europie i trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Gra pojawi się równocześnie na trzech platformach sprzętowych: PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Czerwcowa data premiery gry Inversion i zapowiedź wersji na urządzenia iOS oraz Android - ilustracja #1

Styczniowa wiadomość o opóźnieniu premiery zakładała możliwość debiutu Inversion jeszcze na początku bieżącego roku. Jak się jednak okazuje, ostatecznie poczekamy nieco dłużej. Deweloper zapewnia, że dodatkowy czas produkcji zostanie wykorzystany na dopracowanie trybu multiplayer – wliczając w to zarówno tradycyjne rozgrywki sieciowe, jak i opcję kooperacji.

Przy okazji firma Namco Bandai zapowiedziała, że w przygotowaniu jest również gra The Inversion Project na urządzenia korzystające z systemów operacyjnych Android oraz iOS (iPhone, iPad, iPod). Tytuł ma pełnić rolę swego rodzaju wprowadzenia do świata Inversion, a jednocześnie będzie pełnoprawną strzelaniną z systemem osłon i grawitacyjnymi mocami znanymi z wersji na stacjonarne platformy.

Inversion to strzelanina TPP, którą na tle konkurencji ma wyróżniać możliwość manipulowania grawitacją. Pozwoli to toczyć potyczki z przeciwnikami na wielu różnych płaszczyznach, a zarazem otworzy przed graczem dostęp do zupełnie nowych taktyk walki. Odpowiedzialne za tę produkcję studio Saber Interactive jest znane m.in. za sprawą gry Timeshift, gdzie z kolei główną atrakcją była możliwość manipulacji czasem.