Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2011, 20:36

autor: Aleksander Kaczmarek

The Darkness II w październiku, Inversion w lutym

Fani komiksowej serii The Darkness mogą już zacząć odliczać dni do premiery drugiej części gry na jej podstawie. Z informacji przekazanych przez wydawcę, którym jest firma 2K Games wynika, że The Darkness II trafi do sprzedaży na początku października. Nieco dłużej przyjdzie natomiast poczekać na nową markę w ofercie Namco Bandai, czyli Inversion. Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Fani komiksowej serii The Darkness mogą już zacząć odliczać dni do premiery drugiej części gry na jej podstawie. Z informacji przekazanych przez wydawcę, którym jest firma 2K Games, wynika, że The Darkness II trafi do sprzedaży na początku października. Nieco dłużej przyjdzie natomiast poczekać na nową markę w ofercie Namco Bandai, czyli Inversion. Gra tworzona przez studio Saber Interactive zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Premiera The Darkness II na amerykańskim rynku zaplanowana została na 4 października. Według ustaleń serwisu VG247, trzy dni później gra powinna trafić na półki sklepowe w Wielkiej Brytanii (i najprawdopodobniej w innych zakątkach Europy). Za produkcję odpowiada ekipa Digital Extremes, która przejęła pałeczkę po deweloperach ze szwedzkiej firmy Starbreeze Studios. W odróżnieniu od wydanego w 2007 roku pierwowzoru, twórcy sequela zapowiadają m.in. utrzymaną w komiksowej stylistyce oprawę graficzną, konieczność częstszego posługiwania się nadnaturalnymi mocami głównego bohatera i jeszcze większą porcję brutalności. The Darkness II ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

The Darkness II w październiku, Inversion w lutym - ilustracja #1

Na dwóch ostatnich platformach zagości także Inversion. W tym przypadku przyszłoroczny termin premiery trudno uznać za niespodziankę. Prace nad grawitacyjną strzelaniną trwają od przeszło trzech lat, a firma Namco Bandai kilkakrotnie zmuszona była przekładać jej wydanie. Niespiesznym dewelopingiem zajmują się twórcy TimeShifta. Według bieżących planów, gra zadebiutuje 7 lutego 2012 roku, ale w europejskich sklepach dostępna będzie dopiero trzy dni później.

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami o The Darkness II i Inversion zachęcamy do zapoznania się z najciekawszymi materiałami na ich temat opublikowanymi w serwisie GRY-OnLine.pl.

The Darkness II

  1. Zapowiedź - Pierwsze spojrzenie
  2. Video wywiad z twórcami (PL)

Inversion

  1. Video trailer #1
  2. Video teaser #2
  3. Video teaser #1