Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Inversion (PC)
OkładkaInversion (PC)

Inversion

Strzelanina TPP autorów TimeShift. Naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki grawitacyjnych anomalii, w których nie działają normalne zasady fizyki. Przebywając w nich możemy m.in. unosić się w powietrzu oraz chodzić po ścianach.

Akcji | TPP | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inversion Premiera

5cze2012

X360 PS3

27lip2012

PC

Inversion to strzelanina TPP, za której wyprodukowanie odpowiada studio Saber Interactive, mające w swym dorobku FPS-a o tytule TimeShift, gdzie główną rolę odgrywała możliwość manipulacji czasem. W Inversion ponownie mamy do czynienia z anomaliami – tym razem wiążą się one jednak z grawitacją.

W Inversion wcielamy się w ubranych w jeansy i T-shirty młodzieńców, podejmujących próbę rozwiązania wielkiej tajemnicy. Otóż, w pewnych częściach globu funkcjonują strefy, w których przyciąganie ziemskie nie istnieje. Wkraczając do nich zaczynamy unosić się w powietrzu, uzyskujemy możliwość chodzenia i skakania po ścianach oraz wykonywania innych akrobacji dostępnych wyłącznie przy zerowej grawitacji. Poza strefami świat jest już niemal zupełnie normalny. Niemal, gdyż i tutaj mamy do czynienia z dziwnymi sytuacjami. Chodzi tu o tzw. Vector Charges – wektorowe wyładowania, które są w stanie zupełnie odmienić rzeczywistość. Raz jest to obrócenie świata o 90 stopni, innym razem – do góry nogami.

Owe sytuacje w dużej mierze warunkują funkcjonowanie mieszkańców świata Inversion, którzy nierzadko wykorzystują je do własnych celów. Użytek powinien z nich robić również gracz – umiejętne łączenie ataków pomaga bowiem w rywalizacji z przeciwnikami. Często jest to także środek do właściwego pokonania danego fragmentu mapy. Atutem Inversion jest także fakt, że lokacje są w dużym stopniu podatne na zniszczenia. Dokonujemy ich nie tylko ładunkami wybuchowymi, ale i tzw. Grapplerem. Jest to broń umożliwiająca przyciągnięcie się do jakiegoś obiektu oraz rzucanie przedmiotami.

Produkcję można ukończyć samodzielnie, bądź też w kooperacji z przyjacielem.

Ostatnia modyfikacja 30 marca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 418 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Inversion cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Inversion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Inversion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PC