Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Inversion (PC)

Inversion

Strzelanina TPP autorów TimeShift. Naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki grawitacyjnych anomalii, w których nie działają normalne zasady fizyki. Przebywając w nich możemy m.in. unosić się w powietrzu oraz chodzić po ścianach.

Akcji | TPP | na 2 osoby

Okładka Inversion (PC)

data premiery gry:

5cze2012

X360 PS3

27lip2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inversion to strzelanina TPP, za której wyprodukowanie odpowiada studio Saber Interactive, mające w swym dorobku FPS-a o tytule TimeShift, gdzie główną rolę odgrywała możliwość manipulacji czasem. W Inversion ponownie mamy do czynienia z anomaliami – tym razem wiążą się one jednak z grawitacją.

W Inversion wcielamy się w ubranych w jeansy i T-shirty młodzieńców, podejmujących próbę rozwiązania wielkiej tajemnicy. Otóż, w pewnych częściach globu funkcjonują strefy, w których przyciąganie ziemskie nie istnieje. Wkraczając do nich zaczynamy unosić się w powietrzu, uzyskujemy możliwość chodzenia i skakania po ścianach oraz wykonywania innych akrobacji dostępnych wyłącznie przy zerowej grawitacji. Poza strefami świat jest już niemal zupełnie normalny. Niemal, gdyż i tutaj mamy do czynienia z dziwnymi sytuacjami. Chodzi tu o tzw. Vector Charges – wektorowe wyładowania, które są w stanie zupełnie odmienić rzeczywistość. Raz jest to obrócenie świata o 90 stopni, innym razem – do góry nogami.

Owe sytuacje w dużej mierze warunkują funkcjonowanie mieszkańców świata Inversion, którzy nierzadko wykorzystują je do własnych celów. Użytek powinien z nich robić również gracz – umiejętne łączenie ataków pomaga bowiem w rywalizacji z przeciwnikami. Często jest to także środek do właściwego pokonania danego fragmentu mapy. Atutem Inversion jest także fakt, że lokacje są w dużym stopniu podatne na zniszczenia. Dokonujemy ich nie tylko ładunkami wybuchowymi, ale i tzw. Grapplerem. Jest to broń umożliwiająca przyciągnięcie się do jakiegoś obiektu oraz rzucanie przedmiotami.

Produkcję można ukończyć samodzielnie, bądź też w kooperacji z przyjacielem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 408 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Inversion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Inversion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Inversion, Spec Ops: The Line, Gran Turismo 5) 27/6/12
Wieści ze świata (Inversion, Spec Ops: The Line, Gran Turismo 5) 27/6/12

wiadomość27 czerwca 2012

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Crusader Kings II, Gran Turismo 5 oraz Spec Ops: The Line, otwartych beta testach SimCity Social, a także kolekcjonerskiej edycji Journey. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kolejne przesunięcie terminu premiery gry Inversion
Kolejne przesunięcie terminu premiery gry Inversion

wiadomość26 maja 2012

Premiera konsolowych wersji grawitacyjnej strzelaniny Inversion została przesunięta na lipiec. Tym samym dzieło ekipy deweloperskiej studia Saber Interactive zaliczy kolejny poślizg. Pecetowym graczom najprawdopodobniej przyjdzie poczekać jeszcze dłużej.

Czerwcowa data premiery gry Inversion i zapowiedź wersji na urządzenia iOS oraz Android
Czerwcowa data premiery gry Inversion i zapowiedź wersji na urządzenia iOS oraz Android

wiadomość6 marca 2012

Poznaliśmy dokładną datę premiery strzelaniny Inversion. Firma Namco Bandai zapowiedziała także specjalną wersję gry na urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS oraz Android.

Poślizg twórców gry Inversion

wiadomość24 stycznia 2012

Inversion - nowa strzelanina TPP twórców TimeShift i Battle: Los Angeles zaliczy kilkutygodniowy poślizg. Dodatkowy czas ma pomóc deweloperom ze studia Saber Interactive dopracować jakość gry, która najprawdopodobniej swoją premierę będzie miała pod koniec marca.

The Darkness II w październiku, Inversion w lutym

wiadomość4 maja 2011

Fani komiksowej serii The Darkness mogą już zacząć odliczać dni do premiery drugiej części gry na jej podstawie. Z informacji przekazanych przez wydawcę, którym jest firma 2K Games wynika, że The Darkness II trafi do sprzedaży na początku października. Nieco dłużej przyjdzie natomiast poczekać na nową markę w ofercie Namco Bandai, czyli Inversion. Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

X360
PS3
PC