Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Pirates! Gold (PC)
OkładkaPirates! Gold (PC)

Pirates! Gold PC

Pirates! Gold to unowocześniona wersja klasycznego hitu Sida Meiera, który pod koniec lat osiemdziesiątych święcił tryumfy na niemal wszystkich ważniejszych platformach sprzętowych.

Akcji | piraci

Pirates! Gold Premiera PC

12kwietnia1993

producent: MicroProse wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pirates! Gold

Piraci z Karaibów

Sea Dogs: Piraci

Port Royale

Pirates! Gold to unowocześniona wersja klasycznego hitu Sida Meiera, który pod koniec lat osiemdziesiątych święcił tryumfy na niemal wszystkich ważniejszych platformach sprzętowych. W „złotej edycji” firma MicroProse zainwestowała przede wszystkim w usprawnienie oprawy audiowizualnej, która nowemu pokoleniu graczy pozwoliłaby zobaczyć, czym niegdyś ekscytowali się ich starsi koledzy.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, zmagania rozpoczynamy od ustalenia narodowości naszego bohatera (Anglia, Hiszpania, Holandia, Francja), wyboru jednej z jego podstawowych umiejętności (władanie szpadą, powodzenie u kobiet, nawigacja, ostrzał armatni, medycyna) oraz decyzji o stopniu trudności (cztery warianty). Ostatnią, ale równie istotną dla przebiegu rozgrywki rzeczą jest wyboru okresu historycznego, w którym będziemy panować na morzu. Pirates! Gold oferuje pięć scenariuszy, obejmujących lata od 1560 do 1680.

Celem gry jest zgromadzenie jak największego majątku poprzez łupienie wrogich okrętów i plądrowanie miast, uzyskanie znaczących tytułów szlacheckich (Pułkownik, Admirał, Markiz lub Książę) a także znalezienie sobie żony. Jeśli tylko masz na to ochotę, możesz również pokusić się o poszukiwanie otoczonego legendą skarbu oraz swoich krewnych, rozsianych gdzieś po całych Karaibach. Pirates! Gold oferuje nieliniowy charakter rozgrywki. Tylko od Ciebie zależeć będzie jak poświęcisz dany Ci czas. Możesz pływać po morzu, atakować wrogie okręty, odwiedzać kolejne porty, handlować, zasięgać języka w tawernie, wynajmować załogę do obsługi pozyskanych w walce statków, itd. Produkt MicroProse jest bardzo bogaty pod względem oferowanych graczowi możliwości, dzięki czemu dwie rozgrywki nie muszą i z pewnością nie będą takie same.

Jedyną zmianą, jaką oferuje Pirates! Gold w stosunku do swojego słynnego pierwowzoru jest zupełnie nowa oprawa audiowizualna. Pod względem graficznym program przeszedł prawdziwą rewolucję: pojawiły się ładne i kolorowe obrazki oraz podrasowano wizerunki okrętów na morzu. Ekran walki szermierczej posiada teraz zestaw ikonek ułatwiających zadawanie ciosów. Jakby tego było mało zwiększono rozdzielczość, dzięki czemu gra zachowuje interesujący wygląd nawet po dziesięciu latach od premiery. W kwestii oprawy dźwiękowej pojawiło się kilka gustownych podkładów muzycznych, dobrze oddających ducha tamtej epoki.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 186 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pirates! Gold: 12+