Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchXONEPS4PC
Okładka Hammerwatch (XONE)
OkładkaHammerwatch (XONE)

Hammerwatch

Hammerwatch to połączenie przygodowej gry akcji oraz klasycznego hack'n'slasha. Fabuła przenosi graczy do zamku Castle Hammerwatch, gdzie drużyna śmiałków rusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by zabić złego smoka.

RPG | fantasy | hack'and'slash | 2D | top-down | indie | RPG akcji

Hammerwatch Premiera

12sie2013

PC

14gru2017

Switch

15gru2017

XONE

19gru2017

PS4

producent: Blitworks wydawca: Crackshell Strona oficjalna

Gry podobne do Hammerwatch

Crawl

Bastion

Overlord: Fellowship of Evil

Hammerwatch na PC, Switch itd. jest dziełem deweloperskiego duetu - Jochum Skoglund i Niklas Myrberg. Ambicją autorów było stworzenie gry, która nawiązywałaby do tradycyjnych „dungeon crawlerów” pokroju serii Gauntlet, a jednocześnie zawierała elementy bardziej nowoczesnych gier action-RPG i hack'n'slash, takich jak Diablo, Titan Quest i inne.

Fabuła

Fabuła kampanii głównej Hammerwatch została zaledwie luźno zarysowana. Akcja toczy się w rozległym zamczysku. Grupa śmiałków podejmuje się wyzwania, jakim jest odnalezienie i zgładzenie złego smoka. Bohaterowie przemierzają lochy i komnaty pełne śmiercionośnych pułapek oraz niebezpiecznych przeciwników.

Mechanika

Kampania główna obejmuje dwanaście poziomów podzielonych na cztery akty. Dodatkowo twórcy przewidzieli tryb survival, pozwalający na stosunkowo niewielkich arenach zmierzyć się z nieskończoną liczbą przeciwników nacierających falami. Dzięki wbudowanemu edytorowi istnieje również opcja zaprojektowania własnych plansz.

Bohaterowie kreowani przez graczy mogą należeć do czterech odrębnych klas postaci. Każda z nich różni się dostępnymi umiejętnościami oraz stosowaną taktyką walki. Twórcy nie zapomnieli także o możliwości rozwoju postaci w oparciu o udoskonalenia lub elementy do odblokowania.

Rozgrywka nastawiona jest na dynamiczną akcję, w której pierwszoplanową rolę odgrywa walka. W trakcie pokonywania poziomów bohaterowie muszą stawić czoła różnego rodzaju przeciwnikom, w tym także bossom plansz.

Hammerwatch pozwala na zabawę solową, jednak pełen potencjał ujawnia podczas rozgrywki w kooperacji. Multiplayer umożliwia wspólną grę maksymalnie czterem graczom za pośrednictwem sieci LAN lub Internet, a także na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna gry na PC, Switch itd. utrzymana jest w stylistyce retro. Dwuwymiarowa grafika z widokiem top-down i wyeksponowanym efektem pikselizacji nawiązuje do produkcji z epoki komputerów 8 i 16 bit. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory zespołu Two Feathers.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hammerwatch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hammerwatch Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
Switch
XONE
PS4