Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Gauntlet: Slayer Edition (PS4)

Gauntlet: Slayer Edition PS4

Udoskonalona wersja znanej z komputerów osobistych gry Gauntlet, której przygotowaniem zajął się zespół Arrowhead Game Studios. Produkcja jest kolejną odsłoną cyklu dungeon crawlerów, zapoczątkowanego w 1985 roku na automatach.

Zręcznościowe | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Gauntlet: Slayer Edition (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

12sierpnia2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gauntlet: Slayer Edition to ulepszona wersja PC-towego Gauntlet z 2014 roku, przeznaczona na konsolę PlayStation 4. Twórcy skupili się przede wszystkim na usprawnieniu mechanizmów rozgrywki. Doczekaliśmy się m.in. nowego trybu gry oraz ulepszonego balansu. Dodatkową atrakcją jest poprawiona oprawa graficzna, dzięki czemu na ekranie oglądamy ładniejsze modele postaci oraz lepiej wykonane otoczenie.

Tytuł jest nową odsłoną kultowej serii gier typu dungeon crawler, zapoczątkowanej przez firmę Atari w 1985 roku na automatach. Tym razem za projekt odpowiada zespół Arrowhead Game Studios, znany z popularnej produkcji Magicka, a sam projekt przeznaczony jest do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji.

W grze wcielamy się w śmiałków przemierzających lochy zamieszkiwane przez niebezpieczne stwory i duchy. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z wojowników, należącym do wybranej klasy postaci (Warrior, Valkyrie, Elf oraz Wizard). Każdy z nich charakteryzuje się różnymi mocami i umiejętnościami, np. Wojownik świetnie radzi sobie w walce wręcz, a Magik doskonale włada magią. Herosi muszą stawić czoła rozmaitym przeciwnikom – od duchów i demonów, aż po wielkie pająki i żywe szkielety. Jednym z najważniejszych elementów Gauntlet są zmagania w ramach kooperacji maksymalnie czterech graczy. Twórcy zatroszczyli się o możliwość zabawy przez Internet lub w ramach lokalnej współpracy.

Całość została okraszona prostą i przyjemną oprawą graficzną, utrzymaną w klimatach oryginalnej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gauntlet: Slayer Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Gauntlet: Slayer Edition

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network