Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0 (PC)

F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0 PC

Night Hawk: F-117A Stealth Fighter 2.0

Kontynuacja symulatora F-19 Stealth Fighter, którego bohaterem był tajny przez wiele lat model niewykrywalnego dla radarów bombowca F-117A Nighthawk.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0 (PC)

producent: Microprose

wydawca: Microprose

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1991

F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0 to symulator niewykrywalnego dla radarów taktycznego bombowca Lockheed F-117A Nighthawk. Tytuł stanowi drugą odsłonę serii symulacyjnej, zapoczątkowanej przez firmę Microprose w 1987 roku grą F-19 Stealth Fighter. Warto zauważyć, że bohaterem obu gier był ten sam samolot - w momencie powstania pierwowzoru Nighthawk był jednak dopiero przedmiotem domysłów i spekulacji, a model F-19 w praktyce nigdy nie powstał.

F-117 był pierwszym seryjnie produkowanym samolotem, wykonanym w technologii Stealth. Jego kadłub skonstruowano ze stopów aluminium i tytanu oraz elementów ceramicznych, a powierzchnię pokryto specjalną powłoką, której celem była absorpcja fal radarowych. Mimo tego, że maszyna trafiła na wyposażenie US Air Force już w 1982 roku, to przez kilka następnych lat była projektem ściśle tajnym, a pierwsze zdjęcia samolotu opublikowano dopiero pod koniec lat 80-tych. Co prawda w nazwie samolotu występuje literka “F”, stosowana powszechnie do oznaczania kolejnych modeli myśliwców, jednak F-117 był taktycznym bombowcem, przeznaczonym głównie do precyzyjnego eliminowania strategicznych celów naziemnych.

W grze oddano do naszej dyspozycji szereg scenariuszy – zarówno czysto hipotetycznych, jak i bazujących na rzeczywistych wydarzeniach np. operacji Pustynna Burza. Akcja tytułu rozgrywa się w dziewięciu różnych rejonach świata, takich jak Kuba, Północna Korea, Kuwejt, Europa Środkowa, Norwegia, Libia, rejon Zatoki Perskiej, Wietnam oraz Bliski Wschód. Większość misji wykonujemy – zgodnie z przeznaczeniem F-117A - pod osłoną nocy, zaś każde z zadań poprzedza rozbudowana faza planowania, dająca graczom sporą dowolność w doborze wyposażenia samolotu oraz sposobu wykonania misji.

Twórcy z Microprose skupili się bardzo mocno na realizmie, choć gra pozwala wybrać pomiędzy tradycyjnym modelem lotu, zgodnym z rzeczywistym przeznaczeniem Nighthawka oraz bardziej zręcznościowym, który oferuje dynamiczniejszą akcję wypełnioną pojedynkami w powietrzu. W grze wiernie odwzorowano kokpit i HUD maszyny, bazując na upublicznionych przez armię amerykańską autentycznych zdjęciach F-117. Realizmu dodaje także grafika, która, w porównaniu z pierwszą odsłoną serii, oferuje znacznie więcej detali i zupełnie nową jakość. Wersję CD-ROM wzbogacono dodatkowo w pełni animowanym intro oraz szeregiem scenek przerywnikowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 5 FDD / 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Gry podobne do F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0

Wymagania wiekowe F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 286, 1 MB RAM, DOS