Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka F-29 Retaliator (PC)

F-29 Retaliator PC

F-29 Retaliator to symulator lotu stworzony w 1991 roku przez firmę Digital Image Design dla koncernu Ocean. Gracz wcieli się tu w rolę pilota dwóch eksperymentalnych maszyn: Lockheed F-22 Advanced Tactical Fighter oraz Grunman F-29.

Symulacje

PC Windows
Okładka F-29 Retaliator (PC)

wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja1991

F-29 Retaliator to symulator lotu stworzony w 1991 roku przez firmę Digital Image Design dla koncernu Ocean. Gracz wcieli się tu w rolę pilota dwóch eksperymentalnych maszyn: Lockheed F-22 Advanced Tactical Fighter oraz Grunman F-29.

Dzisiaj doskonale wiemy, jak wygląda F-22, ale w czasach, gdy firma Digital Image Design pracowała nad omawianą produkcją, o samolocie Amerykańskich Sił Powietrznych nie wiadomo było nic – stąd jego futurystyczny i odmienny od rzeczywistego wygląd. Nieco lepiej sytuacja przedstawiała się z X-29, który był już pokazany w tamtych czasach, dzięki czemu programiści i graficy nie musieli spekulować nad jego możliwościami i wyglądem.

Gra podzielona jest na cztery części. W pierwszej z nich wykonamy szereg misji treningowych, mających zapoznać nas z możliwościami obu samolotów oraz ich kontrolą w powietrzu. W tej fazie rozgrywki latamy nad terenem bazy samolotów doświadczalnych, zlokalizowanej w Arizonie. Drugi scenariusz przenosi nas w okolice Pacyfiku, gdzie na wykonanie czeka aż 27 misji bojowych, w których na ogół będziemy niszczyć różne cele – nie tylko powietrzne, ale i naziemne. Przedostatnia kampania rozgrywać się będzie na Bliskim Wschodzie, gdzie również dostępna jest pokaźna liczba misji – aż 26. W finale zmierzymy się natomiast z przeciwnikami na terenie Europy. Tutaj autorzy przeszli samych siebie i zaserwowali wygłodniałym pilotom aż 41 zadań bojowych. W sumie daje to ponad setkę misji, które niespecjalnie różnią się pomiędzy sobą, ale z pewnością eksploatują możliwości rozgrywki do granic możliwości.

F-29 Retaliator przypomina bardziej tradycyjną strzelaninę niż pełnokrwisty symulator lotu. Owszem, znajduje się tu wiele czynników, o które trzeba zadbać podczas powietrznych akrobacji, ale cały czas można odnieść wrażenie, że to właśnie zręczne masakrowanie wojsk i obiektów wroga ma tu największe znaczenie. Ponadto kuleje realizm: samoloty są bardzo zwrotne i prowadzi się je wyjątkowo sprawnie, z drugiej strony można mieć kłopoty z wykonaniem nawet najprostszych figur.

Oprawa wizualna wykonana jest w oparciu o grafikę wektorową i trudno tutaj o zachwyt. Na uwagę zwracają natomiast czytelny kokpit i cała masa statycznych obrazków, jakie oglądać będziesz w przerwie pomiędzy kolejnymi misjami. F-29 Retaliator – choć daleko mu do klasycznych i morderczo trudnych przedstawicieli gatunku – okazuje się niezłą propozycją dla miłośników powietrznych strzelanin, którzy przedkładają szybką akcję nad skomplikowaną obsługę samolotu i realizm jego zachowania w powietrzu. Dodatkową zaletą programu jest możliwość gry w dwie osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe F-29 Retaliator

12+