Wyszukiwarka gier
F-29 Retaliator

F-29 Retaliator

PC
po premierze

Data wydania: 21 maja 1991

Symulacje, Multiplayer, Singleplayer, Internet

F-29 Retaliator to symulator lotu stworzony w 1991 roku przez firmę Digital Image Design dla koncernu Ocean. Gracz wcieli się tu w rolę pilota dwóch eksperymentalnych maszyn: Lockheed F-22 Advanced Tactical Fighter oraz Grunman F-29.

7.8

Gracze

8.5

Steam

OCEŃ
Oceny

F-29 Retaliator to symulator lotu stworzony w 1991 roku przez firmę Digital Image Design dla koncernu Ocean. Gracz wcieli się tu w rolę pilota dwóch eksperymentalnych maszyn: Lockheed F-22 Advanced Tactical Fighter oraz Grunman F-29.

Dzisiaj doskonale wiemy, jak wygląda F-22, ale w czasach, gdy firma Digital Image Design pracowała nad omawianą produkcją, o samolocie Amerykańskich Sił Powietrznych nie wiadomo było nic – stąd jego futurystyczny i odmienny od rzeczywistego wygląd. Nieco lepiej sytuacja przedstawiała się z X-29, który był już pokazany w tamtych czasach, dzięki czemu programiści i graficy nie musieli spekulować nad jego możliwościami i wyglądem.

Gra podzielona jest na cztery części. W pierwszej z nich wykonamy szereg misji treningowych, mających zapoznać nas z możliwościami obu samolotów oraz ich kontrolą w powietrzu. W tej fazie rozgrywki latamy nad terenem bazy samolotów doświadczalnych, zlokalizowanej w Arizonie. Drugi scenariusz przenosi nas w okolice Pacyfiku, gdzie na wykonanie czeka aż 27 misji bojowych, w których na ogół będziemy niszczyć różne cele – nie tylko powietrzne, ale i naziemne. Przedostatnia kampania rozgrywać się będzie na Bliskim Wschodzie, gdzie również dostępna jest pokaźna liczba misji – aż 26. W finale zmierzymy się natomiast z przeciwnikami na terenie Europy. Tutaj autorzy przeszli samych siebie i zaserwowali wygłodniałym pilotom aż 41 zadań bojowych. W sumie daje to ponad setkę misji, które niespecjalnie różnią się pomiędzy sobą, ale z pewnością eksploatują możliwości rozgrywki do granic możliwości.

Czytaj więcej

Platformy:

PC Windows

PC WindowsAngielskie napisy i dialogi

Producent: Digital Image Design

Wydawca: Ocean

Ograniczenia wiekowe: 12+

Publicystyka

Oceny gry

Średnie Oceny:

7.8

Ocena Graczy

Średnia z 54 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

8.5

Ocena STEAM

"Pozytywne"

Średnia z 13 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.

Ocena STEAM
Oceń Grę

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl