Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka I Have No Mouth, And I Must Scream (PC)
OkładkaI Have No Mouth, And I Must Scream (PC)

I Have No Mouth, And I Must Scream

Zrealizowana w konwencji thrillera science fiction przygodówka point-and-click, której fabułę oparto na bestsellerowej noweli Harlana Ellisona.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | thriller | postapokalipsa | książki | reedycje/remastery/remaki

I Have No Mouth, And I Must Scream Premiera

23maj1995

PC

13sty2016

iOS AND

producent: The Dreamer's Guild wydawca: Cyberdreams

Gry podobne do I Have No Mouth, And I Must Scream

Sanitarium

Phantasmagoria

Gods Will Be Watching

Minął okres zimnej wojny, ale nie globalne zagrożenie. Jednak to nie człowiek był przyczyną najbardziej tragicznego w dziejach wydarzenia, a stworzone przez niego maszyny. Komputery trzech największych mocarstw ówczesnego świata: Rosji, Chin i Stanów Zjednoczonych, opanowały kontrolę nad zasobami nuklearnymi i doprowadziły do zagłady ludzkości. Licząca ponad sześć miliardów populacja, została w ciągu kilku dni zmniejszona do pięciu osób. Główny komputer AM, więzi ocalonych i pastwi się nad nimi. Tworzy wirtualne światy, w których każdy z nich musi stawić czoła swoim najgorszym obawom i słabościom.

I Have No Mouth, and I Must Scream to klasyczna gra przygodowa, której fabułę oparto na bestsellerowej noweli Harlana Ellisona. Ów jegomość ma zresztą swój wkład w elektroniczną adaptację swego dzieła, gdyż opracował scenariusz i podkładał głos komputerowi AM. Gracz wybiera jednego spośród pięciu więzionych bohaterów i rozpoczyna tradycyjną przygodę w jednym z wirtualnych światów. Mimo, że na początku nic na to nie wskazuje, do pełnego ukończenia gry, wymagane jest rozwiązanie problemów wszystkich bohaterów – ich losy, mimo że na pozór różne, są ze sobą ściśle powiązane. Gra jest unikatowa pod każdym względem. Brutalny i ciężki klimat, a także stopniowo podnosząca napięcie opowieść, powinna spodobać się wszystkim maniakom futurystycznych thrillerów. W zależności od tego, jakim humanitaryzmem wykaże się gracz, możliwe jest uzyskanie kilku alternatywnych zakończeń.

Program charakteryzuje się solidną grafiką w wysokiej rozdzielczości i budującą specyficzny klimat muzyką. Interfejs przypomina wczesne dokonania LucasArts i zbudowany jest z ośmiu poleceń, które możemy wydawać naszemu bohaterowi. Oprócz tradycyjnych, jak poruszanie się, podnoszenie przedmiotów, czy ich używanie, pojawiła się tu także oryginalna opcja połykania (Swallow), która będzie miała swoje pięć minut podczas gry.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe I Have No Mouth, And I Must Scream: 18+

I Have No Mouth, And I Must Scream Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 486 DX
  • 4 MB RAM
PC
iOS
AND