Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 17:05

autor: AlexB

I Have No Mouth, And I Must Scream powróci w remake’u lub remasterze? Twórcy kultowej przygodówki dają nadzieję

Stephen Kick, prezes studia Nightdive odpowiedzialnego między innymi za nadchodzący remake pierwszej odsłony kultowego cyklu System Shock, umieścił na Twitterze dość interesujący post. Może on sugerować, że wkrótce otrzymamy jakąś reedycję przygodówki I Have No Mouth, And I Must Scream.

Gra I Have No Mouth, And I Must Scream, oparta na noweli autorstwa Harlana Ellisona pod tym samym tytułem, należy dziś do absolutnej klasyki gier przygodowych. Ceny jej oryginalnego wydania dziś potrafią sięgać cen iście horrendalnych. Niewykluczone jednak, że wkrótce otrzymamy jakąś reedycję, remake albo remaster tego hitu bądź może nawet jakąś nową pozycję sygnowaną tą marką. Otóż Stephen Kick, prezes studia Nightdive odpowiedzialnego zarówno za I Have No Mouth, And I Must Scream, jak i odświeżoną wersję pierwszej części System Shocka, opublikował na Twitterze jedną z ofert sprzedaży pudełkowego egzemplarza głośnej przygodówki i zaapelował do osób, które ostrzyły sobie na nią zęby, by się wstrzymały, gdyż niedługo ma pojawić się coś „specjalnego”.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na jakieś oficjalne zapowiedzi. Miejmy nadzieję, że pojawią się one już niedługo.

Jeśli chcielibyście zapoznać się z grą I Have No Mouth, And I Must Scream, to obecnie na platformie GOG można ją zakupić w promocyjnej cenie 6,99 złotego. Miejcie jednak na uwadze fakt, że tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona Nightdive Studios