Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2015, 11:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Destiny - w pierwszym miesiącu po premierze sprzedano ponad 6 mln kopii gry

Po roku obecności gry Destiny na rynku poznaliśmy konkretne dane dotyczące pierwszego miesiąca sprzedaży produkcji. Okazało się, że do końca września 2014 roku rozeszło się ponad 6 milionów egzemplarzy tytułu.

Popularność gry Destiny, jednego z najgłośniejszych projektów 2014 roku, to jedna wielka niewiadoma. Co prawda firma Activision, wydawca produkcji, od czasu do czasu publikowała pewne dane na ten temat, ale ograniczały się one do liczby godzin spędzonych przez graczy przy tym tytule oraz bazy użytkowników. Ostatnie informacje mówią o 20 milionach graczy, ale nie oznacza to, że sprzedano tyle samo kopii, gdyż np. jedna osoba może mieć dwa konta, kolejna pożyczyła grę od kolegi i też dołączyła do zabawy, następna kupiła używany egzemplarz itd. W końcu jednak poznaliśmy pierwsze wyniki sprzedaży Destiny, które niestety dotyczą tylko trzeciego kwartału 2014 roku, a więc okresu od lipca do końca września. Z racji, że gra zadebiutowała na rynku 9 września, obejmują one niecały miesiąc „życia” produkcji. W tym czasie strzelanka rozeszła się w nakładzie 6,3 milionów egzemplarzy. Jak na nową markę i tylko trzy tygodnie sprzedaży jest to więc doskonały wynik.

Destiny - Destiny - we wrześniu 2014 roku sprzedano ponad 6 mln egzemplarzy gry - wiadomość - 2015-09-11
Destiny
Destiny w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka
  • Deweloper: Bungie
  • Wydawca: Activision
  • Data premiery: 9 września 2014 roku
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360
  • Inne: do końca września 2014 roku sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy produkcji

Co ciekawe, źródłem rzeczonych informacji jest dokument sądowy (strona 8, punkt 19, dzięki games.on.net) pochodzący ze sprawy związanej ze sporem kompozytora Marty’ego O’Donnella ze studiem Bungie. Oprócz wyników sprzedaży Destiny, w sądzie ujawniono także, że pierwotnie gra miała ukazać się rok wcześniej, ale w ostatniej chwili postanowiono wprowadzić poważne zmiany do opowiadanej historii i prace wydłużyły się o kolejne 12 miesięcy. Niestety finalnie okazało się, że linia fabularna i tak była jednym ze słabszych elementów produkcji.

Tak czy siak, pomimo pewnych błędów i niedoróbek, Destiny poradziło sobie bardzo dobrze i jest cały czas rozwijane. Ostatnio gra otrzymała dużą aktualizację, a za kilka dni (15 września) zadebiutuje kolejne rozszerzenie, zatytułowane The Taken King. Niewykluczone też, że tytuł ukaże się na komputerach PC, aczkolwiek do tej pory nie wydano żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.