Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2015, 11:48

autor: Entelarmer

GTA V - Rockstar Editor na konsolach i Freemode Events zadebiutują 15 września

Firma Rockstar ujawniła datę wydania i zawartość nadchodzącej aktualizacji Grand Theft Auto V. Ta zadebiutuje 15 września i wprowadzi nowe atrakcje do trybu sieciowego, wyczekiwany Rockstar Editor na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 oraz dodatkowe opcje dla niego. Jednocześnie zapowiedziano brak kolejnych dużych aktualizacji dla GTA Online na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Wrześniowa aktualizacja GTA V w skrócie:
  • Dodanie systemu Freemode Events do Grand Theft Auto Online;
  • Wprowadzenie Rockstar Editora do wydań na konsole Xbox One i PlayStation 4;
  • Nowości w Rockstar Editor na PC (m.in. dźwięki otoczenia, czcionki, zmiany w trybie Reżysera);
  • Dwa nowe Adversary Mode: Hunting Pack oraz Cross the Line

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy o planach firmy Rockstar dotyczących wrześniowej aktualizacji gry Grand Theft Auto V. Uaktualnienie miało wprowadzić zmiany w module sieciowym produkcji – Grand Theft Auto Online. Teraz zaś na oficjalnej stronie Rockstara ujawniono ową nowość, system Freemode Events. Zgodnie z nazwą, są to wydarzenia pojawiające się w trybie swobodnego zwiedzania, które rozpoczynają się bez potrzeby przechodzenia do osobnego menu lub poczekalni oraz bez ekranów ładowania. Wśród nich można wymienić m.in. King of the Castle (wojnę o teren na zasadzie „każdy na każdego”, w ramach której gracze muszą założyć i rozwijać własny zamek (obszar), po czym mają za zadanie odeprzeć ataki wrogich graczy) czy Hunt the Beast (gracz-bestia, szybszy i silniejszy, ucieka przed pozostałymi uczestnikami rozgrywki).

Oprócz tego dochodzą kolejne wyzwania (na zwiastunie widać między innymi klasyczny lot przez obręcze) oraz dwa nowe Adversary Mode: Hunting Pack oraz Cross the Line. W tym pierwszym jedna drużyna ma za zadanie dostarczyć wehikuł w konkretne miejsce, druga stara się temu przeszkodzić. A jako że wspomniany samochód ma tendencję do wybuchania przy zbyt wolnej jeździe, „przeszkadzanie” sprowadza się do taranowania nieszczęsnego pojazdu. Z kolei w Cross the Line naprzeciw siebie staną zespoły uzbrojone w ciężką broń, oddzielone neutralną strefą. Cel – dostać się na teren wroga całą drużyną.

Ostatnią nowością jest wprowadzenie Rockstar Editora – narzędzia pozwalającego tworzyć filmy na silniku gry – do konsolowych wydań GTA V (mowa oczywiście o PlayStation 4 oraz Xboksie One), przy czym wraz z łatką pojawią się nowe funkcje także w wersji pecetowej. Wśród nich można wymienić dźwięki otoczenia, możliwość eksportowania ujęć do aplikacji Snapmatic, nowości w trybie Reżysera oraz nowe czcionki do napisów. Aktualizacja zadebiutuje we wtorek 15 września.

Posiadacze konsol poprzedniej generacji będą musieli obejść się smakiem. - Grand Theft Auto V - Rockstar Editor na konsolach i Freemode Events zadebiutują 15 września - wiadomość - 2015-09-11
Posiadacze konsol poprzedniej generacji będą musieli obejść się smakiem.

Na koniec łyżka dziegciu – Imran Sarwar ze studia Rockstar North w rozmowie z serwisem IGN oznajmił, że nie będzie kolejnych dużych aktualizacji dla trybu sieciowego Grand Theft Auto V na konsole poprzedniej generacji: PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Powód? Prozaiczny – starsze konsole mają zbyt ograniczoną pamięć, by dałoby się wprowadzić kolejne poważne zmiany, nie destabilizując przy tym gry:

Wciąż dodajemy kolejne przedmioty do gry wraz z każdą aktualizacją i zaczęliśmy dochodzić do granicy możliwości pamięci [starszych konsol – przyp. autora] po zawartości dla GTA Online z pierwszego roku. Niemal do tego doszło przy premierze Heist, ale dzięki pomysłowemu programowaniu udało nam się ścisnąć dodatkowe aktualizacje do starszych systemów, dzięki czemu mogliśmy dotrzeć aż do aktualizacji III Gotten Gains. Ale nie możemy robić już żadnych znaczących uaktualnień bez ryzykowania problemów ze stabilnością gry”.

Oznacza to, że osoby grające na tych urządzeniach nie otrzymają ani Freemode Events, ani też innych nowości z nadchodzącego patcha. Niemniej nie dojdzie do zamknięcia serwerów gry na PS3 i X360 – Rockstar potwierdził, że będą one działać nadal.