Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2015, 14:40

autor: Draug

Wieści ze świata (Grand Theft Auto V, Rock Band 4) 25/8/2015

Dziś piszemy m.in. o przybliżonym terminie udostępnienia Rockstar Editora w Grand Theft Auto V na XOne i PS4 oraz różnicy w cenie gry Rock Band 4 w wersjach na konsole firm Sony i Microsoft. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 118 gier, WWW

GOG.com

Weekly Staff Picks: Final Boss – obniżka cen kilku gier, w których występują walki z potężnymi bossami (do czwartku 27 sierpnia do godz. 11:59), WWW:

Grand Theft Auto V

Firma Rockstar Games zdradziła, kiedy zostaną udostępnione zapowiedziane w ubiegłym tygodniu konsolowe wersje Rockstar Editora. Narzędzie do nagrywania i montowania filmików w Grand Theft Auto V trafi w ręce posiadaczy Xboksa One i PlayStation 4 we wrześniu bieżącego roku. Przy okazji edytor ulegnie wzbogaceniu o dodatkowe funkcje, takie jak dostęp do biblioteki dźwięków, eksportowanie klatek do Snapmatica, nowe czcionki czy możliwość zatrzymania wybranej pory dnia oraz „przywoływania” maszyn latających i pływających. Oprócz tego wrześniowa aktualizacja ma przynieść świeżą formę rozgrywki w GTA Online, ale szczegóły na ten temat zostaną ujawnione w nadchodzących tygodniach.

Rock Band 4

Wieści ze świata (Grand Theft Auto V, Rock Band 4) 25/8/2015 - ilustracja #1

Firma Harmonix rozpoczęła w Ameryce przyjmowanie zamówień przedpremierowych na najnowszą odsłonę swojej najpopularniejszej serii gier muzycznych. Przy tej okazji wyszło na jaw, że użytkownicy konsol Xbox One, którzy chcą kupić samo Rock Band 4 – bez nowych instrumentów – będą musieli zapłacić 79,99 dolarów (ok. 267 zł), czyli o 20 dolarów więcej niż posiadacze PlayStation 4. Zostało to spowodowane faktem, że do xboksowego pakietu dołączany jest specjalny adapter (Legacy Game Controller Adapter), bez którego nie da się skorzystać z bezprzewodowych kontrolerów kupionych wraz z poprzednimi odsłonami serii Rock Band – to z kolei wynika z rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych przez firmę Microsoft w swojej najnowszej konsoli. W przypadku sprzętu Sony nie ma tego problemu, więc grę na PS4 można oferować bez adaptera i, co za tym idzie, w niższej cenie.

Na pytanie o to, czy zamiast dopłacać, użytkownicy XOne nie mogą po prostu skorzystać z przewodowych instrumentów ze starszych Rock Bandów, deweloper odpowiedział: „Obecnie nie wspieramy kontrolerów z kablem USB”. Na osłodę możecie zapoznać się z naszą świeżą listą utworów, których umieszczenie w Rock Band 4 do tej pory potwierdzono.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy: