Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2015, 14:27

Wieści ze świata (GOG.com, GTA V, Metal Gear Solid V, Zombie Army Trilogy) 21/8/2015

Dziś piszemy m.in. o kolejnych klasykach na licencji Dungeons & Dragons w sklepie GOG.com, Rockstar Editorze w GTA V na XOne i PS4, związanym z Duck Hunt easter eggu w Heroes of the Storm, pre-loadzie dla Metal Gear Solid V na PC oraz bohaterach z serii Left 4 Dead w grze Zombie Army Trilogy. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Promocja dnia (do piątku 21.08 do godz. 19:00):

  • Gnomoria [wczesny dostęp] – obniżka 66% – 2,03 euro (ok. 8 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 21.08 do godz. 19:00):

Risen Franchise – 80% rabatu na gry z serii Risen (do piątku 21.08 do godz. 19:00), WWW:

Oferta weekendowa (do poniedziałku 24.08 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 24.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 116 gier, WWW

GOG.com

Na największej rodzimej platformie dystrybucji cyfrowej uzupełniono kolekcję klasyków w realiach Forgotten Realms, wypuszczając kolejnych trzynaście RPG-ów na licencji Dungeons & Dragons. Zostały one podzielone na trzy pakiety:

Oprócz tego zorganizowano wyprzedaż kultowych gier z tego samego systemu, które były dostępne na platformie GOG.com już wcześniej. Do wtorku 25 sierpnia do godz. 5:59 można kupić o 60% taniej tytuły takie jak Baldur’s Gate, Planescape: Torment czy Neverwinter Nights, a jeśli zdecydujecie się nabyć wszystkie naraz, cena poszczególnych produktów będzie niższa o 80%.

Grand Theft Auto V

Firma Rockstar Games zdradziła, że wkrótce pecetowa wersja gry Grand Theft Auto V straci ekskluzywny dostęp do funkcji, która doprowadziła do zalania serwisu YouTube tysiącami mniej lub bardziej wartościowych dzieł (jak chociażby to). Chodzi o Rockstar Editor z Director Mode – narzędzia służące do nagrywania rozgrywki i swobodnego jej edytowania. Przy okazji najbliższej aktualizacji staną się one dostępne w GTA V również na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Niestety, nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

Heroes of the Storm

Wraz z udostępnieniem mnicha Kharazima w Heroes of the Storm (co miało miejsce kilka dni temu), w MOB-ie Blizzarda znalazł się ciekawy easter egg. Klikając na drzewa widoczne na ekranie wyboru nowego bohatera, uruchomicie zabawną minigierkę, która bardzo przypomina klasyczne Duck Hunt. Jak to wygląda w praktyce, możecie przekonać się na poniższym nagraniu, zarejestrowanym przez youtube’owego użytkownika HeroesNexus:

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

W wymianie postów z fanami na Twitterze menedżer społeczności odpowiedzialny za kultowy cykl skradanek od Konami ujawnił, że pecetowcy, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, nie otrzymają opcji pobrania plików gry przed jej debiutem (tzw. pre-loadu), by móc rozpocząć zabawę wraz z chwilą udostępnienia produktu (czyli 1 września). Możliwości takiej nie zostaną natomiast pozbawieni użytkownicy konsol. Przedstawiciel firmy nie był w stanie podać powodów takiej decyzji dewelopera.

Zombie Army Trilogy

Najnowszy spin-off snajperskiej serii Sniper Elite od studia Rebellion doczekał się ostatnio ciekawej aktualizacji, powstałej we współpracy z firmą Valve Software. Do zmagań z żywymi trupami w Zombie Army Trilogy w wersji PC dołączyło osiem nowych postaci, wyjętych z obu odsłon cyklu Left 4 Dead. Co ciekawe, nie jest to czysto kosmetyczny dodatek – powstał nawet komiks Wrong Place. Wrong Time od firmy 2000 AD, który wyjaśnia, skąd weterani kooperacyjnych FPS-ów wzięli się w czasach II wojny światowej (możecie się z nim zapoznać tutaj za darmo, jeśli macie lub założycie sobie konto na stronie studia Rebellion). Przy okazji warto wspomnieć, że omawiana gra jest obecnie dostępna na Steamie z 66-procentowym rabatem.

DriveClub

Jedyna jak dotąd ekskluzywna samochodówka na PlayStation 4 miała być wspierana tylko do lipca bieżącego roku, ale pod wpływem niemałej popularności gry (ostatnio stuknęły jej dwa miliony nabywców) podjęto decyzję o wydłużeniu „życia” tej produkcji. Studio Evolution zamierza jeszcze dość długo wspierać DriveClub nowymi samochodami, trasami, formami zabawy etc. Kilka dni temu darmowa aktualizacja przyniosła tryb Sprint, nowy samochód (Renault R.S. 01) i podwyższenie maksymalnego poziomu kierowcy, a 25 sierpnia dodane zostanie Ferrari 488 GTB. Oprócz tego do poniedziałku trwa weekend z podwójnym doświadczeniem.

Kerbal Space Program

Studio Squad zapowiedziało, że Kerbal Space Program trafi na jeszcze jedną platformę sprzętową. Zabawny symulator programu kosmicznego, który w kwietniu tego roku wyszedł z wczesnego dostępu na Steamie, zostanie wydany nie tylko na PlayStation 4, ale również na Xboksie One. Termin premiery tej wersji nie jest jeszcze znany.

Galeria filmów

Oprócz tego polecam Waszej uwadze najnowsze filmy w zasobach naszego serwisu…