Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Secret of the Silver Blades: Fantasy Role-Playing Epic Vol. III (PC)

Secret of the Silver Blades: Fantasy Role-Playing Epic Vol. III PC

Trzecia część epickiej sagi cRPG rozgrywającej się w świecie Forgotten Realms, gdzie drużyna śmiałków przybywa do górniczej osady Verdigilis, terroryzowanej przez lisza Eldamara i jego legiony nieumarłych.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Secret of the Silver Blades: Fantasy Role-Playing Epic Vol. III (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1990

Trzecia część epickiej sagi cRPG opartej o zasady Advanced Dungeons & Dragons osadzonej w świecie Forgotten Realms. Secret of the Silver Blades przenosi nas do górniczego miasta Verdigris, gdzie w raz z całą drużyną poznamy jego mroczne tajemnice.

Miasto Verdiglis powstało w górach Dragonspine w pobliżu zamku bliźniaków Oswulfa i Eldamara. Eldamar był potężnym magiem marzącym o nieśmiertelności i poznając tajemne nauki postanowił zostać liszem. Jego brat, Oswulf, próbował zmienić jego decyzję, lecz Eldamar był nieugięty i dokonał przemiany. Wtedy Oswulf postanowił zebrać wystarczająco potężną drużynę, zdolną do pokonania lisza i przywołanych przez niego monstrów.

Wkrótce rządy Dreadlorda Eldamara zamieniły miasto w ruinę, a zamek stał się labiryntem pułapek i tajemniczych przejść. Oswulf z drużyną zwaną Srebrne Ostrza przybył do miasta oczyszczając je z potworów. Jego magowie i kapłani rzucili czar, który całą dolinę zamroził w stanie uśpienia, a sam Oswulf poświęcił się aby jego duch mógł strzec bram zamku przed wszystkimi, którzy chcieliby tam wejść lub z niego wyjść.

Po wiekach ludzie ponownie wrócili w rejony Verdiglis zakładają nowe osady górnicze i kopalnie. Drążąc coraz głębsze tunele dokopali się do podziemi zamku, z którego wydostały się potwory zamrożone na 300 lat. Zrozpaczeni górnicy udali się do studni życzeń i przywołali drużynę bohaterów, jedynych, którzy mogli pokonać lisza i jego okropne sługi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 HDD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Secret of the Silver Blades: Fantasy Role-Playing Epic Vol. III

Wymagania wiekowe Secret of the Silver Blades: Fantasy Role-Playing Epic Vol. III

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Secret of the Silver Blades: Fantasy Role-Playing Epic Vol. III

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC XT
  • 1MB RAM