Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Champions of Krynn (PC)

Champions of Krynn PC

Klasyczna gra RPG oparta na zasadach systemu fabularnego Advanced Dungeons & Dragons. W produkcji przenosimy się do świata Dragonlance, aby zmierzyć się ze złem. Zadaniem gracza jest prowadzenie drużyny bohaterów i wykonywanie misji, które mają pomóc w odnalezieniu Smoczej Lancy.

RPG | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Champions of Krynn (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca1990

Pierwszy cRPG firmy SSI oparty na zasadach Advanced Dungeons & Dragons z serii „gold box” osadzony w świecie Dragonlance. Wojna o Lance dobiegła końca pustosząc zaludnione wcześniej ziemie. Ostało się jedynie kilka przyczółków pilnujących zachodnich granic Ansalonu. Niestety zło nie zostało do końca wyplenione, a pozostałe przy życiu rycerstwo nie jest już w stanie mu się przeciwstawić.

Gracz kieruje drużyną bohaterów, wynajętych przez rycerzy do wypełnienia wielu misji, prowadzących do odnalezienia tytułowej Smoczej Lancy. Po drodze będziemy walczyć z drakonianami, pilotować latającą cytadelę, odkrywać sekretne miejsca kryjące skarby i artefakty oraz rozmawiać z postaciami NPC, również tymi znanymi z książek Dragonlance (pół-elf Tanis, paladyn Caramon czy kender Tasslehoff).

Gra powstała po Pool of Radiance, podobnie jak ona posiadając grafikę EGA, bez udoskonaleń zastosowanych chociażby w Pool of Darkness czy Dark Queen of Krynn. Istniała oczywiście możliwość transferowania swojej drużyny do kolejnych części serii Dragonlance, w dodatku wraz z przedmiotami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Champions of Krynn

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Champions of Krynn

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC XT
  • 1MB RAM