Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Pool of Radiance: Fantasy Role-Playing Epic Vol. I (PC)
OkładkaPool of Radiance: Fantasy Role-Playing Epic Vol. I (PC)

Pool of Radiance: Fantasy Role-Playing Epic Vol. I PC

Pierwsza gra komputerowa oparta o zasady AD&D przenosi nas w świat Forgotten Realms, gdzie w mieście New Phlan nasza drużyna musi zmierzyć się z tajemniczym przeciwnikiem i jego hordami potworów.

RPG | klasyczne RPG

Pool of Radiance: Fantasy Role-Playing Epic Vol. I Premiera PC

15czerwca1988

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: Strategic Simulations Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pool fo Radiance to pierwsza z gier cRPG wydanych przez SSI, oparta na zasadach Advanced Dungeons & Dragons rozgrywana w świecie Forgotten Realms. W grze tworzymy sześć postaci, którymi rozpoczynamy przygodę w małym mieście New Phlan, rządzonym przez konsula.

Rządca miasta wynajmuje nas do oczyszczenia pozostałej części miasta z potworów, będących pod rozkazami tajemniczego przywódcy. Naszym zadaniem jest uwolnienie miasta z potworów, oraz odkrycie prawdziwej tożsamości ich przywódcy i ostateczne rozprawienie się z nim w końcowej bitwie. Oprócz wątku głównego napotkamy również szereg innych misji zlecanych nam chociażby przez urzędnika z ratusza, oraz różnych podróżników spotykanych w tawernach.

Widok pokazany jest z oczu bohaterów, którzy mogą obracać się o 90° w każdym kierunku. Do dyspozycji mamy mapę miasta i jego okolic. Gdy napotkamy przeciwników przenosimy się na pole bitwy, które jest zupełnie odrębną lokacją. W czasie walki wszystkie postacie są animowanymi ikonami, które wykonują nasze polecenia taktyczne, walcząc mieczem, strzelając z łuku czy rzucając czary. Możemy pominąć fazę walki wykorzystując opcję Quick Combat, w której komputer kieruje poczynaniami naszych postaci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 HDD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pool of Radiance: Fantasy Role-Playing Epic Vol. I: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pool of Radiance: Fantasy Role-Playing Epic Vol. I Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC XT
  • 1MB RAM