Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Critter Crunch (PS3)
OkładkaCritter Crunch (PS3)

Critter Crunch

Zabawna produkcja zręcznościowo-logiczna studia Capybara Games o przygodach włochatego stworka, Biggsa. Całość jest autorską wariacją na temat Tetrisa i innych prostych gier tego typu. Critter Crunch oferuje kilka trybów rozgrywki dla pojedyńczego gracza jak i multiplayer.

Zręcznościowe | elementy logiczne | na 2 osoby | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Critter Crunch Premiera

8paź2009

PS3

11wrz2012

PC

Gry podobne do Critter Crunch

Plants vs Zombies

Bejeweled 3

Germinator

Critter Crunch to niezwykle kolorowa i pomysłowa gra zręcznościowo-logiczna, rozwijająca motywy znane z Tetrisa. Dzieło zostało opracowane przez kanadyjską firmę Capybara Games.

Głównym bohaterem tej produkcji jest Biggs, okrągła, włochata, żółta istota z dżungli, która posiada niezwykły żołądek, długi język oraz spore problemy. Biggs ma do wykarmienia bardzo liczną gromadkę głodnych dzieci. Żeby zaspokoić ich głód potrzeba specjalnych kryształów, przenoszonych przez okoliczne zwierzęta. Z pomocą w odszukaniu jak największej ich ilości przychodzi oczywiście gracz.

Gra została oparta na unikalnej mechanice rozgrywki. Zadaniem gracza jest takie manipulowanie owadami i zwierzętami (za pomocą długiego języka Biggsa), aby zostały one pożarte przez większych kuzynów. Poszczególne istoty pożerają się w odpowiedniej kolejności – zgodnie z ustalonym łańcuchem pokarmowym - powodując uwalnianie drogocennych kryształów. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna. Autorzy przygotowali kilka atrakcji dla pojedynczego gracza. Główna z nich to wspomniane przygody Biggsa. Urozmaiceniem są natomiast puzzle, które musimy rozwiązać.

Critter Crunch to także możliwość toczenia zabawy w sieci, w trybie kooperacji i współzawodnictwa z innymi w sieci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Critter Crunch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Critter Crunch Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PC