Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPS3
Okładka Ms. Germinator (PSV)

Ms. Germinator

Druga część serii dwuwymiarowych gier logicznych, w których gracze walczą z zarazkami, atakującymi spokojne przedmieścia. W trakcie rozgrywki niszczymy kolejne warstwy i grupy bakcyli, starając się połączyć ze sobą te posiadające identyczny kolor.

Logiczne | 2D | na 2 osoby | PlayStation Move | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Ms. Germinator (PSV)

data premiery gry:

14sie2013

PS3 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ms. Germinator to prosta dwuwymiarowa gra logiczna, w której zwalczamy inwazję zarazków, atakującą spokojny dom na przedmieściach. Jest ona bezpośrednią kontynuacją Germinatora, wydanego w lutym 2013 roku, rozbudowującą go o kilka rozwiązań oraz wiele nowych poziomów. Producentem tytułu ponownie jest amerykańskie studio Creat, które powinno być doskonale znane posiadaczom PlayStation 3. Deweloper przez lata dostarczył bowiem kilkanaście produkcji na tę platformę, reprezentujących szeroką paletę gatunków, takich jak Magic Orbz, Cuboid, Mahjong Tales czy Ricochet HD.

Podstępne zarazki zagrażają spokojnemu życiu mieszkańców przedmieść. Nowa gwiazdą i bohaterką, która potrafi się im przeciwstawić jest tytułowa Pani Germinator. Model rozgrywki nie uległ praktycznie żadnym zmianom w porównaniu do pierwszej części serii, przypominając wiele innych klonów Tetrisa. Na dwuwymiarowym ekranie pojawiają się zarazki, przyjmujące formę małych lub nieco większych kulek. W trakcie zabawy, z każdą kolejną chwilą pojawia się nowa fala bakcyli, tworzących z czasem wiele warstw i powoli wspinających się w stronę działka sterowanego przez gracza. Jest ono naszym podstawowym narzędziem walki. Po pojedynczym wystrzale zmienia ono kolor załadowanego w nim pocisku, pozwalając na wycelowanie go w kierunku przedstawiciela jednego z kilku gatunków nieprzyjaciół. Zarazki występują w wielu barwach i potrafią rosnąć łącząc się w pary. Fuzje mają w jednak swoje granice i w pewnym momencie ogromny bakcyl wybucha siejąc spustoszenie wśród sojuszników. Pocisk sprawia, że zarazek konkretnego rodzaju rośnie, więc dobrze wycelowany może zapoczątkować reakcję łańcuchową, w kilka sekund niszczącą wszelkie zagrożenie.

Twórcy Ms. Germinator przygotowali kilkadziesiąt nowych poziomów w trybie kampanii oraz trybie wyzwań. Nie zabrakło również arcade'owego modelu zabawy, pozwalającego na praktycznie niekończącą się rozgrywkę. Dodatkowo ponownie istnieje możliwość lokalnej rozgrywki dla dwóch osób na jednym ekranie. Obaj gracze konkurują ze sobą na zdobyte w trakcie rozgrywki punkty.

Kreskówkowa oprawa graficzna tytułu przeszła tylko drobne zmiany kosmetyczne. Warto dodać, że Ms. Germinator pozwala na import zapisanych stanów gry z wersji na konsolę PlayStation 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Ms. Germinator

Wymagania wiekowe Ms. Germinator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ms. Germinator

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PS3
PSV