Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVWii
Okładka Burn The Rope (PSV)
OkładkaBurn The Rope (PSV)

Burn The Rope

Nowa wersja popularnej gry logiczno-zręcznościowej, stworzonej wcześniej z myślą o systemach mobilnych. Zadaniem graczy jest takie poprowadzenie płomienia po spalającej się linie, by dotarł bezpiecznie do wyznaczonego celu.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Burn The Rope Premiera

28lip2011

Wii

17paź2012

PSV

Burn The Rope to kolorowa gra logiczno-zręcznościowa, która powstała dzięki tajlandzkiemu studiu RingZero Game. Azjatycki deweloper działa w branży od 1997 roku i na swoim koncie ma wiele casualowych gier, goszczących na konsolach Wii, PSP oraz Nintendo DS. Burn The Rope zostało pierwotnie stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych, korzystających z systemów iOS i Android. Wersja gry przeznaczona na konsolę Wii nie różni się znacząco od oryginału poza wprowadzeniem obsługi konsolowych kontrolerów.

W trakcie rozgrywki, naszym zadaniem jest takie pokierowanie płomieniami, by w całości pochłonęły one liny/sznurki i spalając je dotarły po nich do określonego celu. Rozpoczynając zabawę, na ekranie widzimy plątaninę różnej długości sznurków oraz maleńkie płomyki, które się po nich wspinają. Ponieważ płomienie najszybciej przemieszczają się z dołu w górę ekranu musimy obracać go na różne strony, aby ogień nie zwolnił lub nie zatrzymał się w połowie drogi. Operacji tej dokonujemy za pomocą gałki analogowej pada lub poruszając wiilotem.

Gra podzielona jest na siedem światów, każdy zawiera 16 poziomów. Wraz z odblokowywaniem kolejnych leveli na linach pojawiają się owady, które po dotknięciu przez ogień aktywują różnego rodzaju specjalne efekty. Mrówka potrafi na przykład zmienić kolor płomyka, dzięki czemu może on przenieść się na liny o tej samej barwie.

Oprawa graficzna nie uległa żadnym zmianom. Kolorowa komiksowa grafika i proste animacje będą towarzyszyć nam więc przez cały czas spędzony z produkcją.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Burn The Rope

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSV
Wii