Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka SunFlowers (PSV)
OkładkaSunFlowers (PSV)

SunFlowers PSV

SunFlowers to gra zręcznościowa przygotowana przez studio The Game Atelier z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation Vita. Gracz operuje oddziaływaniem słońca, a jego zadanie polega na dbaniu o wzrost roślin ozdobnych.

Zręcznościowe | 2D | hodowlane | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SunFlowers Premiera PSV

9października2012

producent: Theory Interactive wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zespół deweloperski The Game Atelier specjalizuje się w produkcji prostych gier zręcznościowych, adresowanych do szerokiego spektrum odbiorców. SunFlowers nie odbiega pod tym względem od innych dokonań studia (np. The Flying Hamesters). Twórcy położyli jednak większy nacisk na wykorzystanie możliwości technicznych konsoli PlayStation Vita, a także implementację funkcji społecznościowych.

W SunFlowers gracze mają okazję wyhodować i stworzyć kolekcję fantazyjnych kwiatów. Zadanie polega na właściwym operowaniu słońcem przemieszczającym się u góry ekranu, którego promienie mogą m.in. sprowadzić deszcz (jeśli trafią na chmurę) lub roztopić lód, ale także spalić roślinę. Każdy kwiat podlega kilku transformacjom – od nasionka aż po dorodny okaz, który można zebrać do kolekcji.

Plansze pogrupowane zostały w pory roku, z którymi wiążą się określone wyzwania (przykładowo zimą trzeba uporać się z mrozem, a latem zadbać o odpowiednie nawodnienie roślin). Dodatkowo twórcy przygotowali specjalne poziomy, których akcja osadzona została na tropikalnej wyspie, a gracz ma możliwość wyhodowania np. pirackich kwiatów.

Rozgrywka w SunFlowers odznacza się przede wszystkim prostotą i intuicyjnym sterowaniem. Słońcem kierować można za pomocą standardowych przycisków lub przechylając konsolę oraz wykorzystując dotykowy ekran urządzenia. Trzy stopnie trudności pozwalają dostosować szybkość i stopień skomplikowania zabawy do możliwości gracza.

Jednym z istotnych elementów gry są wbudowane funkcje społecznościowe. W trakcie rozgrywki gracz zbiera wyhodowane kwiaty do swojej kolekcji. Każdy z ponad 300 rodzajów różni się wyglądem i odzwierciedla określony nastrój. Zgromadzone kwiaty można wykorzystać w formie prezentu dla znajomych, rozsyłając je wśród innych użytkowników konsoli PlayStation Vita.

Oprawa wizualna SunFlowers przyciąga uwagę jaskrawą kolorystyką. Grafika 2D utrzymana jest w prostej, kreskówkowej stylistyce, która powinna spodobać się zwłaszcza młodszym graczom. Zabawie towarzyszy przyjemna dla ucha warstwa dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI SunFlowers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

SunFlowers Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network