Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PS3
Okładka Peggle (X360)

Peggle

Gra logiczna studia PopCap Games, w której strzelamy kulkami do kolorowych obiektów. Oferuje zarówno rozgrywkę solową oraz możliwość zabawy z innymi użytkownikami.

Logiczne | casual | 2D | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Peggle (X360)

data premiery gry:

11mar2009

X360

19lis2009

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peggle to gra logiczna stworzona przez studio PopCap Games. Twórca tej produkcji zajmuje się tego typu tytułami od dłuższego czasu i jest znany z wielu różnych hitów. Najbardziej charakterystycznym z nich jest przede wszystkim Bejeweled.

Pierwsza wersja Peggle stworzona przez PopCap Games została wydana na komputery osobiste w 2007 roku i zyskała sporą popularność (była też nazywana jedną z najbardziej wciągających produkcji tego typu). Gra składa się z kilkudziesięciu dwuwymiarowych poziomów, na których kierujemy umieszczonym na górze ekranu działem, a naszym zadaniem jest zestrzelenie wszystkich pomarańczowych kołków w określonej ilości ruchów. Na większości planszy do zestrzelenia czeka więcej różnokolorowych obiektów, generujących dodatkowe efekty lub po prostu zwiększających wynik.

Do naszej dyspozycji oddano 10 unikalnych postaci (tzw. Peggle Masters). Każda z nich posiada pewną specyficzną zdolność lub moc. Twórcy przygotowali tuziny poziomów oferujących wiele godzin dobrej rozgrywki. Całość podzielona została na 55 map oraz 75 specjalnych wyzwań. Otrzymujemy również dwa tryby rozgrywki dla pojedynczego gracza – Adventure oraz Quick Play. W pierwszym z nich przechodząc poszczególne układy poznajemy pewną historię. Drugi oferuje już bezpośrednio samą rozgrywkę.

Oprócz samotnej gry możemy zaprosić do zabawy kilku znajomych. Peggle oferuje dwie podstawowe formy rozgrywki, w których może wziąć udział od 2 do 4 graczy, zarówno w sieci lokalnej, trybie kooperatywnym oraz przez Internet. Pierwszy z nich to Duel – mogą w nim zmierzyć się dwaj przeciwnicy na jednej konsoli lub przez Internet. W drugim wspólnie bawić może się czterech użytkowników (tylko za pośrednictwem sieci Live).

W sieci dostępne są rankingi najlepszych graczy oraz statystyki, podsumowujące dokonania zarówno w rozgrywce solowej jak i wieloosobowej. Możemy również oglądać powtórki z rozgrywek najlepszych graczy i podglądać tym samym ich technikę. Gra oferuje 12 Osiągnięć do zaliczenia oraz dodatkową zawartość DLC. Produkt wspiera także system komunikacji głosowej. Twórcy stworzyli ładną, kolorową i przyjemną oprawę wizualną. Na potrzeby edycji na konsolę Xbox 360 przygotowano kilka nowych animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Peggle

Klasyfikacja PEGI Peggle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Peggle

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network

Materdea Ekspert 2 czerwca 2016

Peggle to relatywnie niewielka produkcja studia PopCap, która... jest bardzo prosta. Dostajesz zapas 10 kulek i musisz zbić wyróżniające się korki. Im dalej wa las, tym trudniej. Są tablice wyników, elementy urozmaicające rozgrywkę, również utrudniające. Jest po prostu zabawa!

8.0
Kolejny sukces studia PopCap - gry z serii Peggle pobrane 30 milionów razy

wiadomość26 sierpnia 2011

Zręcznościowa gra Peggle, autorstwa studia PopCap Games, została pobrana z sieci ponad 30 milionów razy. Do tego sukcesu przyczyniły się wszystkie edycje tytułu, który pojawił się na praktycznie każdej platformie sprzętowej.

Electronic Arts kupi PopCap Games za ponad 750 milionów dolarów

wiadomość13 lipca 2011

Electronic Arts kupi PopCap Games za ponad 750 miliardów dolarów – to już potwierdzona informacja. Znany wydawca zamierza sfinalizować wszystkie transakcje do końca sierpnia i tym samym przejąć kontrolę nad takimi grami jak Bejeweled, Peggle, Plants vs Zombies.

Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.

Wieści ze świata (Theatre of War 2, Peggle, Super Mario Galaxy 2) 17/11/09
Wieści ze świata (Theatre of War 2, Peggle, Super Mario Galaxy 2) 17/11/09

wiadomość17 listopada 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: casualowe Peggle atakuje Xbox Live i PlayStation Network, Gyromancer od jutra w ofercie Xbox Live Arcade, koniec prac nad dodatkiem do Theatre of War 2, szczegóły o nowym firmware dla PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3