Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4WiiUXONE
Okładka Kerbal Space Program (PC)

Kerbal Space Program

Opracowany przez debiutujące, niezależne studio Squad nietypowy symulator, w którym naszym zadaniem jest opracować od podstaw własny program kosmiczny.

Symulacje | symulator kosmiczny | kosmiczne | edukacyjne | maszyny i urządzenia | indie

Okładka Kerbal Space Program (PC)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

27kwi2015

PC

12lip2016

PS4

15lip2016

XONE

Kerbal Space Program to nietypowa, wielogatunkowa produkcja, w której opracowujemy własny program kosmiczny. Gra została stworzona przez studio Squad, składające się z kilku osób dowodzonych przez Felipe Falanghe, znanego też jako HarvesteR.

W Kerbal Space Program gracz ma dość skomplikowane zadanie: opracować od podstaw własny program kosmiczny. Na początku zabawy należy więc zbudować statek z wielu różnych części. Każda z nich pełni jakąś funkcję i wpływa na działanie maszyny. Wehikuł musi wynieść bezpiecznie załogę na orbitę, a potem odbyć podróż w kosmosie (np. na jeden z dwóch księżyców planety Kerbin). Misja kończy się wyjątkowo trudnym lądowaniem.

W podstawowym, otwartym trybie rozgrywki gracz może dowoli eksperymentować z ustawieniami statku i sprawdzać efekty działań. Kerbal Space Program zawiera także inną formę zabawy: zestaw misji fabularyzowanych, składających się na kampanię (ten element będzie dostępny od pełnej wersji gry). Tutaj najmujemy i trenujemy astronautów, prowadzimy badania, budujemy stacje kosmiczne i bazy oraz zwiedzamy dziesiątki planet, czy księżyców.

Kerbal Space Program zdobył zainteresowanie fanów ze względu na kilka swoich cech. Przede wszystkim, edytor statków jest rozbudowany i wymagający – za jego pomocą można stworzyć setki wahadłowców. Gra korzysta też z symulacyjnego modelu latania, opartego na systemie fizyki. To rozwiązanie gwarantuje realistyczne sytuacje i kraksy, tym bardziej, że gracz musi monitorować takie współczynniki jak poziom paliwa, czy temperatura. Oprócz tego, Kerbal kreuje teren na planetach w sposób proceduralny, jest otwarty na fanowskie modyfikacje i zawiera wiele innych ciekawych dodatków.

Od strony wizualnej Kerbal Space Program jest dość oszczędny, ale dzięki temu czytelny. Gra działa na silniku Unity3D, za system fizyki odpowiada PhysX.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 1057 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 1708 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 171,90 PLN

Gry podobne do Kerbal Space Program

Klasyfikacja PEGI Kerbal Space Program

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Kerbal Space Program

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store
Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store

wiadomość22 sierpnia 2019

Studio Startheory zdradziło kolejne szczegóły na temat Kerbal Space Program 2. W grze nie uświadczymy lootboksów, a sam tytuł nie będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Zapowiedziano Kerbal Space Program 2
Zapowiedziano Kerbal Space Program 2

wiadomość19 sierpnia 2019

Ukazał się zwiastun zapowiadający nową część Kerbal Space Program. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się premiery oraz jakie nowości czekają nas w grze.

Kerbal Space Program Making History ukaże się w marcu
Kerbal Space Program Making History ukaże się w marcu

wiadomość7 lutego 2018

Studio Squad poinformowało, że zapowiedziany w 2017 roku dodatek Making History do gry Kerbal Space Program ukaże się w połowie marca.

Obsidian Entertainment wyda nową grę RPG z Take-Two Interactive w ramach marki Private Division
Obsidian Entertainment wyda nową grę RPG z Take-Two Interactive w ramach marki Private Division

wiadomość14 grudnia 2017

Take-Two Interactive startuje z nową marką, pod której szyldem pomoże niezależnym deweloperom w wydawaniu ich dzieł. Wśród zespołów, jakie zdecydowały się na współpracę z Private Division, znalazło się studio Obsidian Entertainment, pracujące nad niezapowiedzianym jeszcze RPG. Inicjatywa obejmie też gry Ancestors: The Humankind Odyssey, Project Wight i Kerbal Space Program: Enhanced Edition.

Kerbal Space Program przejęte przez Take-Two Interactive
Kerbal Space Program przejęte przez Take-Two Interactive

wiadomość31 maja 2017

Przebojowe Kerbal Space Program zmieniło właściciela. Prawa do gry i całej marki przejęła firma Take-Two Interactive. Odpowiedzialni za stworzenie tego projektu ludzie ze studia Squad wciąż będą jednak pracowali nad jego rozwojem.

PC
PS4
XONE
WiiU