Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 11:07

Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store

Studio Startheory zdradziło kolejne szczegóły na temat Kerbal Space Program 2. W grze nie uświadczymy lootboksów, a sam tytuł nie będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Fani tytułów ekskluzywnych na EGS będą niepocieszeni. - Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-22
Fani tytułów ekskluzywnych na EGS będą niepocieszeni.

Od paru dni fani kosmicznych eskapad w Kerbal Space Program mogą zacierać ręce, jako że zapowiedziano kontynuację tej popularnej produkcji. Już wtedy poznaliśmy garść szczegółów, a niedługo później autorzy opublikowali obszerną wiadomość na oficjalnym forum gry. Odpowiedzieli w niej na wiele z najważniejszych pytań dotyczących produkcji, w tym o cenę, datę premiery oraz przewidywane nowości. Ponadto zespół Startheory odniósł się do dwóch kontrowersyjnych kwestii poruszonych przez fanów po zapowiedzi. Twórcy zapewnili, że Kerbal Space Program 2 nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store i ukaże się na Steamie oraz „innych platformach dystrybucji cyfrowej”. Drugie pytanie dotyczyło mikrotransakcji oraz „ukochanych” przez graczy lootboksów. Deweloper jasno stwierdził, że w drugim Kerbal Space Program nie uświadczymy żadnej wirtualnej waluty lub skrzynek z losową zawartością.

Kerbal Space Program 2 obejdzie się bez kontrowersji. - Kerbal Space Program 2 bez lootboxów i ekskluzywności w Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-22
Kerbal Space Program 2 obejdzie się bez kontrowersji.

Trudno się dziwić, że wśród pierwszych pytań, jakie zadawali sobie fani Kerbalów, była potencjalna ekskluzywność dwójki w sklepie firmy Epic Games. Platforma zyskała sobie złą sławę, poczynając od nagłego (choć tymczasowego) wycofania Metro Exodus ze Steama, przez ogłaszanie kolejnych gier z czasową wyłącznością dla EGS, po odrzucenie przez Epica produkcji w związku z odmówieniem rezygnacji ze sklepu Valve przez jej twórców. Nie dziwi też poruszenie kwestii mikropłatności, bo nie jest tajemnicą, jak wielkie zyski przynoszą one wydawcom. Komunikat Startheory sprawia, że przeciwnicy EGS-a i monetyzacji gier mogą spać spokojnie.

Rzecz jasna, kontrowersje cyfrowe to nie jedyne kwestie poruszone przez twórców. Potwierdzono, że studio Squad nadal będzie rozwijać pierwszą odsłonę serii, lecz nie będzie możliwości przeniesienia plików stanu gry z jedynki do dwójki. To samo dotyczy fanowskich modyfikacji, aczkolwiek Kerbal Space Program 2 ma dać znacznie więcej swobody moderom niż poprzednia produkcja. Gra zadebiutuje w 2020 roku na PC w cenie 59,99 dolarów (około 235 złotych), a nieco później ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4.