Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 08:32

autor: "Vergil"

Oddworld Soulstorm to kolejny exclusive Epic Games Store

Ekipa Oddworld Inhabitants poinformowała, że pecetowa wersja gry Oddworld: Soulstorm trafi wyłącznie do Epic Games Store. Podobny los czeka również grę Magic: The Gathering Arena, co ujawniła firma Wizard of the Coasts.

Soulstorm, czyli najnowsza produkcja spod szyldu Oddworld, ma zadebiutować na komputerach osobistych i konsolach w 2020 roku. Odpowiedzialna za jej stworzenie firma Oddworld Inhabitants ogłosiła wczoraj, że na PC jej dzieło będzie dostępne wyłącznie w Epic Games Store. Deweloperzy nie omieszkali przy tym spróbować wytłumaczyć się przed graczami, dlaczego podjęli taką, a nie inną decyzję. Jak nietrudno się domyślić, chodzi o „gwarantowany zysk”, będący ważną (najważniejszą?) kartą przetargową w rozmowach firmy Epic Games z potencjalnymi partnerami. Pozyskane w ten sposób pieniądze deweloperzy zamierzają przeznaczyć na uczynienie omawianego projektu tak dobrym, by sprostał zarówno oczekiwaniom graczy, jak i ich samych.

Jak mówią:

Finansujemy Soulstorma w stu procentach samodzielnie. (...) to nasza najbardziej ambitna gra w historii (...). By jednak uczynić ją tak dobrą, jak chcemy, by była, a także na jaką Wy zasługujecie, potrzebowaliśmy dodatkowego wsparcia finansowego. (...) Epic wspiera nasz cel i zaangażowanie i jest gotowy pomóc nam to osiągnąć, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni.

Warto zaznaczyć, że fani komentujący facebookowy post w większości nie wylewają na twórców „wiadra pomyj”, lecz doceniają ich szczerość; głosy wyraźnego niezadowolenia należą do mniejszości.

Oddworld: Soulstorm to zdaniem twórców najbardziej ambitna część tej popularnej serii. - Oddworld Soulstorm to kolejny exclusive Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-20
Oddworld: Soulstorm to zdaniem twórców najbardziej ambitna część tej popularnej serii.

Na tym nie koniec informacji związanych z nowymi tytułami ekskluzywnymi dla Epic Games Store. Firma Wizards of the Coast poinformowała bowiem, że Magic: The Gathering Arena również zmierza wyłącznie do sklepu twórców Fortnite'a, gdzie trafi zimą. Niemniej, wciąż nic nie będzie stało na przeszkodzie, by pobrać tę produkcję bezpośrednio z jej oficjalnej strony internetowej.

  1. Oddworld: Soulstorm – strona internetowa gry
  2. 10-minutowy gameplay z Oddworld Soulstorm z targów E3 2019