Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 09:27

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Remake Oddworld: Abe's Exoddus zapowiedziany

Oddworld: Abe's Exoddus doczeka się remake’u - zdradził szef studia Oddworld Inhabitants. Po sukcesie Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty wypuszczenie odświeżonej wersji „dwójki” wydaje się być logicznym posunięciem. Póki co data premiery nie jest znana.

Oddworld: Abe’s Exoddus powróci w odświeżonej oprawie
Oddworld: Abe’s Exoddus powróci w odświeżonej oprawie

Oddworld: Abe's Exoddus będzie następną grą z lubianej serii klasycznych platformerów, która doczeka się remake’a. Odświeżoną wersję produkcji z 1998 roku zapowiedział Lorne Lanning, szef studia Oddworld Inhabitants, w rozmowie na Twitch.tv. Obecnie nowe Abe’s Exoddus znajduje się na wczesnym etapie produkcji, trudno więc zgadnąć, kiedy pojawi się na rynku oraz na jakich platformach sprzętowych będzie dostępne. Co ciekawe, o powstaniu gry zadecydowała społeczność – jakiś czas temu twórcy zapytali graczy, którą odsłonę cyklu Oddworld chcieliby ujrzeć w odnowionej oprawie w następnej kolejności. Podobnie jak to było w przypadku Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty (remake’a Oddworld: Abe's Oddysee z 1997 roku), fani będą mogli wybrać, jaki tytuł ma nosić powstająca produkcja.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty zadebiutowało w systemie PlayStation Network w lipcu ubiegłego roku, a w tym roku tytuł trafił również na PC i Xboksa One. W marcu gra była dostępna za darmo w ofercie abonamentu PlayStation Plus – w tym czasie, jak zdradził Lanning, pobrano ją około 2,4 miliony razy.

Jeśli chodzi o następną produkcję, twórcy planują zwiększyć marketing w stosunku do poprzedniczki. Potencjalny sukces Oddworld: Abe's Exoddus ma stanowić o skali i jakości przyszłych odsłon serii. Docelowo mają one dorównywać pod tym względem typowym grom AAA. Być może twórcom uda się w końcu zrealizować plany odnośnie niewydanych tytułów osadzonych w uniwersum Oddworld, np. Oddworld: Munch's Exoddus czy Oddworld: The Hand of Odd.

Oddworld: Abe's Exoddus to druga część cyklu gier platformowych Oddworld. Wydany w 1998 tytuł kontynuował przygody dziwacznego stworka o imieniu Abe, zapoczątkowane w Oddworld: Abe's Oddysee. Sequel powstał na fali sukcesu „jedynki” i oferował więcej tego samego, czyli ciekawą kombinację elementów zręcznościowych, eksploracji, walki oraz rozwiązywania zagadek logicznych. Seria doczekała się kilku innych odsłon wydanych na różne platformy sprzętowe.

  1. Oficjalna strona gry Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty