Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2014, 10:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Oddworld: Abe’s Oddysee New ‘n’ Tasty - premiera na PSN

Za kilkanaście godzin na amerykańskim PlayStation Network zadebiutuje gra Oddworld: Abe's Oddysee New 'n' Tasty. Jutro produkcja studia Oddworld Inhabitants zadebiutuje także w europejskiej wersji usługi firmy Sony.

Dzisiaj w amerykańskiej wersji usługi PlayStation Network zadebiutuje gra Oddworld: Abe’s Oddysee New ‘n’ Tasty, która jutro po południu stanie się dostępna także dla Europejczyków. Z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej wynika, że data dotyczy wyłącznie wersji na PlayStation 4. Trzeba jednak pamiętać, że wspiera ona system Cross Buy, a więc egzemplarz zakupiony na PlayStation 4 uprawnia także do pobrania edycji na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Nie jest tylko jasne, czy będzie to możliwe od razu. Posiadacze konsol PlayStation skorzystają też z systemu Cross Save, który pozwala na przenoszenie zapisanych stanów gry pomiędzy platformami sprzętowymi. W bliżej nieokreślonym terminie 2014 roku Oddworld: Abe’s Oddysee New ‘n’ Tasty ukaże się także na PC, Xboksie One oraz Wii U. Konkretne daty zostaną ujawnione z czasem.

Produkcja studia Oddworld Inhabitants na PlayStation Network ma kosztować 21 euro (ok. 87 zł). Podana cena w złotówkach jest nieoficjalna, więc na jej ostateczny kształt musimy poczekać do jutrzejszych godzin popołudniowych. Wtedy zaktualizowany zostanie europejski sklep PlayStation Store. Przed ewentualnym zakupem warto zapoznać się z najnowszym zwiastunem opublikowanym z okazji premiery, widocznym w tej wiadomości.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Oddworld: Abe’s Oddysee New ‘n’ Tasty. Redaktorzy zachodnich serwisów wystawiają jej wysokie noty, co napawa optymizmem i pozwala przypuszczać, że twórcy nie zawiedli. Poniżej znajdziecie pierwsze oceny:

  1. Destructoid – 8/10
  2. IGN – 8.5/10
  3. Eurogamer – 9/10

Oddworld: Abe’s Oddysee New ‘n’ Tasty to remake kultowej gry przygodowo-platformowej Oddworld: Abe’s Oddysee z 1997 roku. Wcielamy się w tytułowego Abe’a – przedstawiciela rasy Mudokonów więzionych w fatalnych warunkach przez Glukkonów. Pewnego dnia nasz bohater postanawia odzyskać wolność i uwolnić swoich przyjaciół. Remake klasycznej odsłony posiada stworzoną od podstaw oprawę graficzną i przerobioną warstwę dźwiękową, a wersja na PlayStation 4 działa w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Postęp technologiczny między najnowszą grą a oryginałem możecie zaobserwować na poniższym filmie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Oddworld: Abe’s Oddysee New ‘n’ Tasty