Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2014, 10:54

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Spec Ops: The Line – nie będzie drugiej części

Studio Yager Development poinformowało w wywiadzie dla niemieckiego serwisu Gamestar, że nie doczekamy się kontynuacji gry Spec Ops: The Line. Głównym powodem tego jest niska sprzedaż tytułu oraz przekonanie twórców, że na rynku nie ma miejsca na ambitniejsze produkcje.

Nie doczekamy się kontynuacji Spec Ops: The Line. - Spec Ops: The Line – nie będzie drugiej części - wiadomość - 2014-07-22
Nie doczekamy się kontynuacji Spec Ops: The Line.
Spec Ops: The Line w skrócie:
  • Producent: Yager Development,
  • Gatunek: wojenna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby,
  • Platformy: PC, X360, PS3,
  • Ocena redakcji: 6,5/10.

W wywiadzie dla niemieckiego serwisu Gamestar studio Yager Development oznajmiło, że nie stworzy sequelu wydanej w 2012 roku gry Spec Ops: The Line. Timo Ullman, dyrektor zarządzający, poinformował, że choć tytuł zebrał wiele pochlebnych recenzji, to na drugą odsłonę nie mamy co liczyć. Głównym powodem tego jest słaba sprzedaż gry oraz przekonanie twórców, że na rynku nie ma miejsca na dojrzalsze i bardziej wymagające produkcje. Choć wielu graczy deklaruje, że chce takich gier, to w praktyce częściej sięgają oni po kolejne Call of Duty. Co więcej, przedstawiciel niemieckiego studia zapowiedział, że firma prawdopodobnie już nigdy nie zrobi kolejnej militarnej strzelanki. W jego opinii mniejsze przedsiębiorstwa nie mają szans w starciu z większymi molochami, a rynek dla takich „inteligentnych” gier, jak Spec Ops: The Line jest niszowy.

W Spec Ops: The Line wcielamy się w Martina Walkera, kapitana oddziału Delta Force, który udaje się do zniszczonego burzami piaskowymi Dubaju z misją ratunkową. Celem Walkera i jego towarzyszy jest uratowanie pułkownika Johna Konrada i jego lojalnych żołnierzy, którzy zostali w mieście, by pomóc mieszkańcom w ewakuacji. Pozornie proste zadanie szybko zamienia się jednak w krwawą walkę o przetrwanie, bowiem Konrad i jego ludzie wcale nie chcą zostać uratowani.

Podczas gry nie raz zostanie wystawiona na próbę nasza moralność, ponieważ często będziemy musieli wybrać pomiędzy mniejszym lub większym złem, a od naszej decyzji często zależy życie niewinnych ludzi. Spec Ops: The Line całkiem nieźle pokazał horror i okropieństwo wojny oraz zmaganie się z tzw. stresem pourazowym.

Jedną z inspiracji dla stworzenia gry Spec Ops The Line było opowiadanie Jądro Ciemności autorstwa Josepha Conrada z 1899 roku, które świetnie ukazało mroczną stronę ludzkiej duszy.