Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Oddworld: Hand of Odd (PC)

Oddworld: Hand of Odd PC

Strategia czasu rzeczywistego studia Just Add Water, osadzona w uniwersum Oddworld. Gracz może stanąć po stronie Mudokonów bądź Glukkonów i w zależności od wyboru, chronić przyrodę lub też starać się ją maksymalnie eksploatować. W grze spotykamy znane z serii postacie, jak m.in.

Strategiczne | science fiction | RTS | widok izometryczny | multiplayer

PC Windows
Okładka Oddworld: Hand of Odd (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oddworld: Hand of Odd to kolejna gra z serii Oddworld, będąca pierwszym RTS-em osadzonym w tym uniwersum, jak i pierwszą produkcją z tej rodziny umożliwiającą rozgrywkę w sieci. Gracz może stanąć po stronie głodnych zysku Glukkonów i starć się eksploatować przyrodę do granic jej możliwości, bądź też dołączyć do przyjaznych Mudokonów i chronić ją przed tym nieszczęśliwym losem.

Stworzona przez studio Just Add Water produkcja, w przeciwieństwie do innych tytułów Oddworld, nie skupia się na historii pojedynczego bohatera. Tym razem, opowieść przedstawiona jest z wielu różnych perspektyw – postaci pochwyconych w krzyżowy ogień dwóch walczących ze sobą frakcji. Dokonując wyboru pomiędzy przystąpieniem pod sztandar wodza Mudokonów, bądź kierownika zindustrializowanej rasy Glukkonów, grający poznaje historię z wielu różnych punktów widzenia. Wybór ten ma również wpływ na przebieg rozgrywki, jak i ścieżkę rozwoju samej fabuły.

Jako Tree Huggers (Przytulacze Drzew) gracz odpowiedzialny jest za ochronę zagrożonych gatunków zwierząt, sadzenie i pielęgnowanie roślin oraz obronę swojego rdzennego terytorium. W opozycji do ekologów stoją Lądowi Grabieżcy (Land Muggers), reprezentowani przez chciwą rasę Glukkonów, opierającą swą potęgę na niewolniczej pracy jednostki. Wcielając się w rolę wyzyskiwaczy i ciemiężycieli, gracz skupia się na jak najbardziej zyskownym wyeksploatowaniu zajętego terenu, bez zbędnego zwracania uwagi na dobro natury czy prawa lokalnej ludności. Ta zaś może zostać pojmana, by w stosownym czasie posłużyć jako króliki doświadczalne w testowaniu nowych maszyn i produktów napędzających zyski korporacyjnego giganta.

Głównym założeniem rozgrywki w Oddworld: Hand of Odd jest danie grającemu możliwości wyboru. Dowodząc pewną liczbą jednostek i rozpoczynając konstrukcję charakterystycznych dla nich budynków musimy pamiętać, że każda akcja niesie za sobą pewne zmiany i konsekwencje – czy to dla natury, czy to dla kierowanych przez nas postaci i bohaterów. Ci zaś składają się z największych gwiazd serii, takich jak: Abe, Munch, Lulu czy Humphrey. Każdy z nich dysponuje również indywidualną umiejętnością specjalną.

Hand of Odd umożliwia wspólną grę i rywalizację w trybie multiplayer, w oparciu o model free-to-play. Rozgrywka jest tu całkowicie darmowa, pieniądze zaś wydawać można na nowe jednostki czy budynki.

Audiowizualnie, strategiczny Oddworld trzyma się ścieżki wytyczonej przez inne tytuły z serii. Specyficzna ścieżka dźwiękowa, jak i oprawa graficzna w dalszym ciągu budują charakterystyczny i oryginalny klimat uniwersum.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Oddworld: Hand of Odd

odpowiednia dla każdego wieku