Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 11:41

autor: luckie

Oddworld: Abe's Exoddus doczeka się wersji HD. Możliwe wskrzeszenie Oddworld: The Brutal Ballad of Fangus Klot

Oddworld: Abe's Exoddus będzie kolejną, po Oddworld: Abe's Oddysee, grą z serii, która doczeka się wersji HD. Dalsze plany studia Oddworld Inhabitants obejmują stworzenie nowej odsłony cyklu – być może będzie nią skasowane niegdyś Oddworld: The Brutal Ballad of Fangus Klot.

Po premierze Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty twórcy zabiorą się za remake Oddworld: Abe's Exoddus - Oddworld: Abe's Exoddus doczeka się wersji HD. Możliwe wskrzeszenie Oddworld: The Brutal Ballad of Fangus Klot - wiadomość - 2014-03-18
Po premierze Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty twórcy zabiorą się za remake Oddworld: Abe's Exoddus

Ojciec serii Oddworld, Lorne Lanning, ma spore plany odnośnie przyszłości zapoczątkowanego przez siebie cyklu platformówek. Tej wiosny ma zadebiutować Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty, a następną produkcją w kolejce jest remake Oddworld: Abe's Exoddus. Pieniądze na ten cel Lanning spodziewa się uzyskać z dystrybucji New N' Tasty. Przedstawicielowi serwisu Eurogamer zdradził, że do realizacji tych planów wystarczy rozprowadzić 250 tysięcy kopii gry, co jego zdaniem jest niemal stuprocentowo pewne. Jeśli uda się sprzedać pół miliona egzemplarzy New N' Tasty, studio Oddworld Inhabitants będzie mogło w przyszłości podjąć się pracy nad nową odsłoną cyklu. Niewykluczone, że okaże się nią skasowane swego czasu Oddworld: The Brutal Ballad of Fangus Klot, przy którym Lanning od jakiegoś czasu dłubie na boku, choć innych pomysłów również nie brakuje.

Przyszłość serii Oddworld
  1. Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty – premiera wiosną 2014 roku
  2. Remake Oddworld: Abe's Exoddus kolejnym projektem studia Oddworld Inhabitants
  3. W przyszłości twórcy chcą stworzyć nową odsłonę serii, możliwe, że będzie nią Oddworld: The Brutal Ballad of Fangus Klot

Zanim jednak Oddworld Inhabitants zabierze się za kontynuację cyklu, dostarczy nam wersje HD dwóch pierwszych części oraz dodatki do nich. Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty w pierwszej kolejności ukaże się na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita wiosną bieżącego roku. W przyszłości planowane są również edycje na komputery PC i Mac oraz konsolę Wii U. Przewidywana cena Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty (prawdopodobnie chodzi o wydanie na PS3/PS4) to 30 dolarów (ok. 92 zł) – ciut drogo, jak na remake tytułu z 1997 roku. Lanning zapewnia jednak, że tę nieco wygórowaną cenę zrekompensuje wysoka jakość produkcji:

„Ta gra będzie bardziej grywalna, ładniejsza oraz zapewni lepszą i dłuższą zabawę niż tytuły, za które płacicie 60 dolarów. To Wam obiecuję. I mówię to z pełnym przekonaniem. Gdyby gra miała wydawcę, byłaby jeszcze droższa i określanoby ją mianem AAA.”

Lanning szacuje, że do stworzenia kolejnej produkcji w uniwersum Oddworld potrzebny będzie budżet rzędu 5-6 milionów dolarów. Samo odświeżenie Oddworld: Abe's Oddysee pochłonęło blisko 5 milionów dolarów, a przecież zaprojektowanie nowego świata, postaci i mechaniki wymaga więcej pieniędzy, niż zremasterowanie już istniejącego tytułu. Deweloper jest jednak pełen wiary w sukces, gdyż seria Oddworld sprzedała się do tej pory w ponad 7 milionach kopii, z czego 2 miliony przypada na dystrybucję cyfrową.

  1. Oficjalna strona Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty