Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 11:36

autor: Góral

Konsola Amazonu wykorzysta technologię streamingu i ukaże się w kwietniu - plotka

Pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje dotyczące konsoli firmy Amazon. Według najnowszych plotek urządzenie będzie niewielkie, przypominające wyglądem pendrive, i ma wykorzystywać technologię streamowania gier z serwerów koncernu. Premiera sprzętu ma odbyć się już w przyszłym miesiącu.

Konsola Amazonu ma przypominać Chromecasta. - Konsola Amazonu wykorzysta technologię streamingu i ukaże się w kwietniu - wiadomość - 2014-03-18
Konsola Amazonu ma przypominać Chromecasta.

Od jakiegoś czasu nasilają się informacje dotyczące konsoli firmy Amazon. Właściciel największego sklepu internetowego świata ma w tym roku wypuścić urządzenie oparte na systemie operacyjnym Android, w cenie poniżej 300 dolarów. Najnowsze doniesienia napływają do nas z serwisu Tech Crunch. Według źródeł witryny, urządzenie nie będzie z wyglądu przypominać pełnoprawnego sprzętu do grania, lecz ma to być coś podobnego do Chromecasta od Google czy też androidowej konsoli GameStick. Można więc liczyć niewielki gadżet, przypominający pendrive’a. Co ciekawe, sprzęt ma zadebiutować na rynku już w kwietniu. To jednak nie koniec wieści. „Konsola” wykorzysta technologię streamowania gier. Wszystkie te informacje nie zostały jednak potwierdzone przez Amazon, więc należy do nich podchodzić z dużą dozą nieufności.

Konsola Amazonu w skrócie:
  • Niewielkie urządzenie przypominające Chromecasta i GameStick
  • Pozwoli na streamowanie gier z serwerów firmy Amazon
  • Oparte będzie na systemie operacyjnym Android i ukaże się w cenie poniżej 300 dolarów. Premiera ma nastąpić w przyszłym miesiącu

Streaming gier odbywać ma się na zasadach znanych z usług OnLive i Gaikai. Nie będzie to więc rozwiązanie podobne do tego zastosowanego przez koncern Nvidia w przypadku konsoli Shield, opartego na sieci lokalnej. Urządzenie Amazonu pozwalać ma na granie w PC-towe produkcje, których obraz przesyłany z serwerów firmy wyświetlany będzie w 30 klatkach na sekundę. Niestety nie podano szczegółów dotyczących wymaganej prędkości łącza internetowego czy też informacji o opóźnieniach, które stanowią główny problem tego typu technologii.

Przy okazji warto rzucić okiem na pierwsze zdjęcia kontrolera, które wyciekły do sieci kilka dni temu oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi przejęcia studia Double Helix Games, autorów m.in. bijatyki Killer Instinct z konsoli Xbox One. Androidowe konsole do tej pory nie miały szczęścia, ale wydaje się, że Amazon podchodzi do sprawy na poważnie, więc kto wie co z tego wszystkiego wyjdzie?