Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 lutego 2014, 11:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Amazon kupił studio Double Helix Games - autorów Killer Instinct i Silent Hill: Homecoming

Plotki o konsoli firmy Amazon nabierają rumieńców. Ostatnio serwis VG24/7 informował, że sprzęt prezentowany jest już wydawcom, a dziś okazało się, że największy internetowy sprzedawca zakupił studio Double Helix Games, znane m.in. z gry Killer Instinct na Xboksa One i Silent Hill: Homecoming.

Kilka dni temu informowaliśmy o planach firmy Amazon, która według serwisu VG24/7 wkrótce wypuści na rynek swoją konsolę, opartą na systemie operacyjnym Android. Dziś mamy kolejne doniesienia w tej sprawie, z których wynika, że faktycznie coś jest na rzeczy i właściciele największego sklepu internetowego zamierzają z przytupem wkroczyć na rynek zdominowany przez koncerny Microsoft, Sony oraz Nintendo. Okazało się, że Amazon kupił studio Double Helix Games, znane m.in. z Killer Instinct, Silent Hill: Homecoming czy też nadchodzącej gry Strider. Oczywiście, jak głosi znane przysłowie, jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale koncern wysyła jasny sygnał, że poważnie podchodzi do sprawy. Oprócz tego firma posiada już jedną ekipę tworzącą gry - Amazon Game Studios, a że dysponuje ogromnymi środkami finansowymi, to można zakładać, że to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Amazon wkrótce wkroczy na rynek konsol. - Amazon kupił studio Double Helix Games - autorów Killer Instinct i Silent Hill: Homecoming - wiadomość - 2014-02-06
Amazon wkrótce wkroczy na rynek konsol.
Amazon kupuje studio Double Helix Games:
  • Właściciele największego sklepu internetowego przejęli studio Double Helix Games 'wraz z wszystkimi należącymi do niego markami
  • Deweloper zaprzestaje prac nad rozwojem Killer Instinct – bijatyki stworzonej na zlecenie koncernu Microsoft
  • Sytuacja prawdopodobnie jest związana z nadchodzącą konsolą Amazonu, która ponoć ma zadebiutować na rynku w tym roku

Nie znamy szczegółów przejęcia Double Helix Games, ale pewnym jest, że pod skrzydłami Amazonu wylądowało całe studio oraz wszystkie marki należące do tego dewelopera. Dodatkowo okazało się, że deweloper kończy tym samym współpracę z firmą Microsoft, dla której stworzył Killer Instinct – bijatykę na konsolę Xbox One. W oświadczeniu przesłanym serwisowi Polygon, przedstawiciel giganta z Redmond stwierdził, że dalszy rozwój gry zapewni inne studio.

W ramach przypomnienia. Amazon w tym roku chce wypuścić na rynek konsolę opartą na systemie Android, nad którą prawdopodobnie pracuje zespół odpowiedzialny za czytniki i tablety Amazon Kindle. Sprzęt ponoć jest już prezentowany wydawcom, a finalna wersja ukaże się w sklepach w cenie poniżej 300 dolarów (PlayStation 4 kosztuje 399 dolarów, a Xbox One 499 dolarów).

Zdecydowanie sytuacja robi się coraz ciekawsza. Ciężko stwierdzić, czy Amazon zdoła powalczyć z obecnymi gigantami, ale jednego można być pewnym – konkurencji nigdy za wiele. Czekamy na dalsze informacje.

Amazon kupił studio Double Helix Games - autorów Killer Instinct i Silent Hill: Homecoming - ilustracja #3Double Helix Games to amerykański deweloper założony w 2007 roku, w wyniku połączenia dwóch ekip - The Collective oraz Shiny Entertainment. Pierwszą wydaną produkcją tego studia jest Silent Hill: Homecoming z 2008 roku, natomiast 18 lutego zadebiutować ma Strider – nowa odsłona klasycznej serii platformówek, w których wcielamy się w wojownika o imieniu Hiryu.